Dieta antycellulitowa musi być bogata w produkty przyspieszające przemianę materii, a także w takie które pomagają usuwać toksyny z organizmu i nadmiar wody.
Ważne jest również urozmaicenie diety produktami, które są źródłem antyoksydantów (wit. C, E, selen, cynk, miedź, polifenole, beta ? karoten). Nie powinno w niej zabraknąć zatem: pomidorów, orzechów, warzyw strączkowych, ziemniaków, bananów, porzeczek czy natki pietruszki, arbuzów, melona, ogórka, cykorii lub truskawek.
Dodatkowym wsparciem w walce z cellulitem jest błonnik, który spowalnia wchłanianie tłuszczu. Pojawia się w owocach cytrusowych, w czarnych jagodach, w jabłkach, w brzoskwiniach oraz w suszonych owocach. Efektywność działania błonnika podnosi woda. Dlatego też dziennie powinno się pić ok. 1,5 ? 2l. Warto też pić więcej zielonej herbaty, a kawę ograniczyć do 1-2 filiżanek dziennie (lub całkowicie z niej zrezygnować).
Ważnym elementem kuracji antycellulitowej są kwasy tłuszczowe omega -3, omega -6 oraz omega -9. Nie tylko przyspieszają przemianę materii, ale też pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Należy jeść około 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach. Najlepiej jest wyznaczyć sobie konkretne godziny posiłków i się ich trzymać. Konieczne jest wybieranie produktów lekkostrawnych, bogatych w składniki odżywcze. Należy ograniczyć spożywanie soli, słodyczy oraz fast-foodów, a także smażonego mięsa.
Zasady diety antycellulitowej będą przynosiły oczekiwane rezultaty kiedy będą stosowane cały czas. Dlatego też chcąc pozbyć się cellulitu na stałe, pewne jej elementy trzeba wprowadzić na stałe.