Damskie perfumy na randkę

Wiadomo, że nie każde perfumy nadają się na co dzień. Na spotkania biznesowe nie wypada pachnieć zbyt intensywnie, ani zbyt słodko, ponieważ istnieje ryzyko, że nasz kontrahent nie potraktuje nas poważnie. Ale dylemat pojawia się też przy wyborze zapachu na randkę. Jakie perfumy wybrać, aby przyciągnąć płeć przeciwną?

Znawcy perfum twierdzą, że każdy powinien mieć w swojej kosmetyczce trzy flakoniki perfum. Jeden na co dzień, który nadaje się do pracy. Drugi na specjalne okazje i uroczyste wyjścia. Trzeci na kolację z ukochaną osobą. Nie ma bowiem zapachów uniwersalnych, które pasują na każdą z tych okoliczności. Co powinno znaleźć się w perfumach na wieczorne okazje?

Afrodyzjaki w perfumach

Chociaż to feromony najlepiej działają na płeć przeciwną, to perfumy tworzą nasz wizerunek zapachowy. W wielu buteleczkach perfum skrywają się substancje, które od wieków są uznawane za afrodyzjaki, czyli substancje działające pobudzająco na zmysły i wykorzystywane w relacjach damsko-męskich jako wabik płci przeciwnej. Wśród nich znajdziemy na przykład piżmo ? dawniej substancję pozyskiwaną od zwierząt, dziś wytwarzaną w laboratoriach. Co ciekawe, zapach ten znano już w starożytności, gdy rozpraszano go w królewskich komnatach. W kulturach Dalekiego Wschodu piżmo odgrywało ważną rolę składnika, który wywoływał pożądanie.

damskie perfumy na randke

Pobudzające perfumy na randkę

Również drzewo sandałowe jest cenionym afrodyzjakiem. Drzewno-korzenny zapach działa relaksująco i stosowany jest często w aromaterapii. Perfumy z jaśminem, który potrafi podobno pobudzić produkcję hormonów szczęścia, będą świetnym wyborem na randkę ? mężczyźni lubią kwiatowy, instygujący zapach. Podobnie jak wanilia, która kojarzy się z zapachem mleka, przyciąga mężczyzn. Na wschodzie popularny jest zapach olejku ylang-ylang ? płatki tych kwiatów rozrzucane są w Indonezji na łożu nowożeńców. Składnik ten możesz znaleźć na przykład w Chanel no 5, najbardziej kultowych perfumach wszech czasów.

damskie perfumy na randke

Perfumy na specjalne okazje

Producenci perfum tworzą mieszanki, bazujące na popularnych afrodyzjakach. Przykładem mogą być perfumy Black Opium, które zawierają dwa afrodyzjaki ? wanilię i jaśmin, dlatego pobudzają zmysły. Połączenie zapachów słodkich i pieprzowych nut zaowocowało wyrazistym aromatem, który idealnie pasuje na wieczór.

Jak wybrać perfumy na spotkanie z ukochanym?

Perfumy należy testować na skórze ? jeśli nie wiesz, czy zapach będzie dla Ciebie odpowiedni, kup na początek mały flakonik. Perfumy rozkwitają bowiem dopiero po zetknięciu ze skórą. Inaczej zapach pachnie na papierku, inaczej rozpylony na ciele. Zapach składający się z nut głowy serca i bazy zmienia się z upływem czasu i pod wpływem temperatury ciała. Jedna kompozycja na dwóch osobach może okazać się całkiem inna. Dlatego testując perfumy, uzbrój się w cierpliwość ? z pewnością znajdziesz swój ulubiony zapach na każdą okazję.

artykuł sponsorowany