Dobry masażysta jest na wagę złota

masażystaMasażysta masażyście nierówny, a usługa masażu z dojazdem do domu klienta jest coraz to bardziej popularna. Tacy właśnie mobilni masażyści dosłownie mają ręce pełne roboty.

Nie można się temu dziwić, bowiem jest to dla klientów rozwiązanie wyjątkowo wygodne. Wiele osób uważa jednak, że taki masaż wykonany w domu nie jest w pełni profesjonalny, bo ?w domu nie ma warunków takich jak w gabinecie?. Jak to zatem jest z owymi masażami?

W domu, czyli mniej profesjonalnie?

Oczywiście, że nie! Wielu masażystów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i uruchamia ofertę takiego właśnie mobilnego masażu, pomimo tego, że posiadają oni swoje profesjonalne gabinety. Jak wiadomo, nie każdy ma czas i możliwość dojechać do masażysty. W takiej sytuacji zamówienie masażu do domu wydaje się być wprost idealnym rozwiązaniem. I wcale nie jest tak, że w domu jest mniej profesjonalnie. Przecież masażysta masować będzie w ten sam sposób jakby masował w gabinecie, użyje takich samych kremów czy olejków, posiada swój własny sprzęt, między innymi przenośne łóżko do masażu.

Plusy masażu w zaciszu domowym

Klient w czasie masażu, zwłaszcza jeśli jest to masaż relaksacyjny, antystresowy, powinien czuć się maksymalnie swobodnie. Większość osób zaś zdecydowanie najbardziej komfortowo będzie czuła się w swoim własnym domu. Wówczas jest cisza i spokój, jest tylko klient i masażysta. Klient nie musi zatem obawiać się, że nagle ktoś nieproszony wejdzie do gabinetu, bo przecież jak wiadomo, do większości masaży należy rozebrać się, jeśli nie do naga to przynajmniej do bielizny.

Masażysta w domu klienta zajmuje się tylko i wyłącznie klientem, nic go nie rozprasza, cały swój czas i energię może poświęcić klientowi. W takiej sytuacji wiele osób pozwala sobie na bardziej swobodną rozmowę, nie czuje skrępowania, po prostu czuje się lepiej. Poza tym, o ile masażysta ma elastyczny czas pracy, masaż w domu można wykonać nawet późnym wieczorem, jeśli klient pracuje do późna i zwyczajnie nie ma ani siły, ani czasu na to, aby gdzieś dojeżdżać.

Jak wybrać dobrego masażystę?

Z całą pewnością jest to pytanie za przysłowiowe sto punktów. Masażystów jest bardzo wielu, ale nie ma sensu się oszukiwać, nie każdy jest dobry. Wydawałoby się, że wybór masażysty nie powinien nastręczyć żadnych problemów, tymczasem, jeśli chce się wybrać kogoś naprawdę dobrego w swoim fachu, kogoś, kto całkowicie będzie odpowiadał naszym potrzebom i wymaganiom, trzeba poświęcić trochę czasu na poszukiwania…

Wykształcenie i doświadczenie

To jest to, na co powinno się zwracać zdecydowanie największą uwagę! Masaż wydaje się zabiegiem prostym i zupełnie nieinwazyjnym, jednak prawda jest taka, że źle wykonany masaż może prowadzić do różnego rodzaju komplikacji zdrowotnych i to całkiem poważnych! W najlepszym wypadku taki nieprawidłowy masaż po prostu nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, a przecież nikt nie chce poświęcać czasu i pieniędzy na coś, co i tak nie da efektów.

Tylko dobrze wykształcony, doświadczony masażysta, który naprawdę lubi swój zawód, będzie wiedział, co robi, nie zaszkodzi, ale faktycznie pomoże. Nie warto więc decydować się na pierwszego lepszego masażystę, o którym kompletnie nic nie wiemy. Rozmawiając z masażystą należy zapytać go właśnie o wykształcenie i doświadczenie, całkiem śmiało można (a nawet powinno się w razie wątpliwości) poprosić o przedstawienie stosownych dokumentów ? certyfikatów, dyplomów.

Jeżeli masażysta wzbrania się, może to oznaczać, że coś nie do końca jest w porządku. Żaden profesjonalista nie odmówi udokumentowania swojej wiedzy, bo wie o tym, że jako klienci mamy prawo zadbać o swoje interesy, zwłaszcza, że ?transakcja? zawierana pomiędzy klientem a masażystą ma bezpośredni związek ze zdrowiem klienta.

Podejście masażysty

Choć wiedza i doświadczenie masażysty powinny być najważniejszym wyznacznikiem w czasie jego wyboru, nie bez znaczenia jest to, jakie wrażenie masażysta na nas wywołał. Ciężko ?współpracuje się? z kimś, kogo od samego początku z jakiegoś powodu nie lubimy ? bo jest za cichy czy za głośny, jest niemiły, ogólnie kontakt nie jest zbyt dobry. Masażysta powinien starać się przekonać do siebie klienta, sprawić, że ten poczuje się w jego towarzystwie swobodnie i komfortowo.