Elegancka fryzura dla prawdziwej damy

fryzura dla damy

Modna fryzura którą dziś prezentujemy jest doskonała na eleganckie przyjęcia i oficjalne wydarzenia. Pokażemy krok po kroku jak zrobić fryzurę kochaną przez prawdziwe damy na całym świecie.

Niegdyś było tak, iż dziewczyny z krótkimi włosami zazdrościły tym z długimi. Krótkie fryzury uchodziły bowiem za mniej atrakcyjne. Dziś jednak krótkie włosy są szalenie popularne, a dziewczyny je noszące wyglądają po prostu pięknie. Dodatkowo są one bardzo eleganckie. Jak choćby fryzura, wymyślona we Francji przez polskiego fryzjera, który czesał gwiazdy i koronowane głowy.

modna fryzura

Krok 1.

Zaczesujemy włosy na gładko. Żaden włos nie może być splątany, gdyż utrudni to wykonywanie dalszych kroków. Wszystkie pasma, który znajdą się poniżej linii ramion zaplatamy w krótki warkocz.Warkocza nie wiążemy żadną gumką.

modne fryzury

Krok 2.

Warkocz zaczynamy lekko rolować. Stopniowo przypinamy kosmyki wsuwkami. Dzięki temu włosy będą dobrze podtrzymane.

włosyKrok 3.

Kiedy już cały warkocz zniknie pod włosami przypinamy dwie wsuwki z boku. To całkowicie ustabilizuje fryzurę i utrzymają w jednym miejscu.

długie włosy

Krok 4.

Kilka pasemek możemy wypiąć i puścić luźno, bądź zawinąć je w delikatne loczki z boku. Jak widać efekt jest nie tylko elegancki ale również zmysłowy. Taka fryzura pasuje do każdej długiej sukni i nie wymaga dodatków w postaci ozdobnych spinek czy kwiatów. Naturalność i wdzięk jest siłą tej kreacji dlatego warto postawić na swoisty ascetyzm kreacji by podkreślić kształt głowy.

jak zrobić fryzuręStylizacja Emily Newman

Fotograf Meghan Kay Sadler

Charakteryzacja Amy Clarke

Stylizacja włosów Christian Marc

dzięki uprzejmości Once Wed