Fryzura w sam raz na upał: jak wykorzystać bandanę lub apaszkę

Letni upał to fajna sprawa – wtedy, gdy wybieramy się na plażę lub basen, kiedy spędzamy czas na świeżym powietrzu, w towarzystwie przyjaciół.

Ciepło sprawia przyjemność naszym ciałom, ale nie włosom. Okres od czerwca do września bywa dla kobiecych włosów trudny: poci się skóra głowy, włos szybciej się przetłuszcza, a nieświeżość wzmaga poczucie dyskomfortu. Szczególnie ciężko mają właścicielki okazałych czupryn. Wiadomo, włosy zawsze można zaczesać w niedbałego koka, albo koński ogon. Nie każdej z nas będzie jednak takie rozwiązanie odpowiadało.

Na szczęście w szafie każdej kobiety znajduje się jakaś wyjściowa bandana lub apaszka. Chusty już jakiś czas temu wróciły do łask i – odpowiednio dobrane – potrafią uatrakcyjnić niejedną fryzurę. Naszym rozwiązaniem na okres letni lub późnowiosenny jest upięcie włosów elegancką bandaną. W ten sposób odkryjecie ramiona i plecy, a co za tym idzie przetrwacie największy skwar.

Krok 1.

Przewiąż chustę przez głowę. Jej przednia część powinna być umiejscowiona nad czołem, a dolna powinna oplatać okolice kości potylicznej. Na chuście należy zawiązać pojedynczy węzeł.

Krok 2.

Powoli zacznij zwijać pasma swoich włosów, a następnie przekładać je przez chustę. W efekcie wszystkie pasma, z obu stron głowy, powinny owinąć się wokół bandany.

Krok 3.

Nie chcesz, by Twoją fryzurę rozwiał wiatr. Chwyć więc za wsuwki i zacznij upinać swoje włosy. Całość możesz spryskać odpowiednim lakierem, który nada fryzurze właściwą strukturę.

Krok 4.

Uśmiechnij się – upały nie są już Twoim problemem!

Jeśli preferujesz niedbały wygląd, możesz „uwolnić” kilka kosmków spod bandany. Ta fryzura powinna być lekka i figlarna – dokładnie taka, jakim chcemy, by okazało się lato.

Włosy upięte pod chustką były modne już wiele lat temu. Taką fryzurę nosiła chociażby słynna modelka z propagandowo-feministycznego plakatu „We Can Do It!” autorstwa J. Howarda Millera. To styl krnąbrny i wyrazisty, niby „uliczny”, ale niepozbawiony klasy. Pamiętajcie: upięte włosy doskonale wyeksponują szyję, dekolt i ramiona. Fryzura z chustką jest więc idealne rozwiązanie na maj lub czerwiec.