Fryzury ślubne jak małe koczki

fryzuryDzisiaj pragniemy wam pokazać efektowne fryzury ślubne. Chociaż te urocze koczki nadają się także na każdą inna większą okazję. Na weselu, czy uroczystej kolacji będzie się prezentować jednakowo dobrze. Choć fryzura nie należy do bardzo trudnych może wymagać pomocy kogoś innego. W tej fryzurze ważna jest bowiem symetria. Ważne jest więc, by fryzurą zajął się ktoś, kto wciąż będzie miał oko na całość. Nie jest to jednak fryzura pracochłonna. Oto jak wykonać fryzurę z kilku małych koczków.

fryzury ślubne

Krok 1.

Włosy bardzo starannie rozczesujemy. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy bardzo gęste i kręcone długie włosy. We włosy możemy także wmasować nieco pianki do włosów. Dzięki niej włosy stają się bardziej elastyczne. Ułatwi to nam skręcanie koczków.

Krok 2,

Zbieramy włosy znad czoła i czubka głowy. Upinamy je na czubku przy pomocy kilku wsuwek.

długie włosy

Krok 3.

Włosy tworzące kucyk zwijamy w mały koczek i przypinamy go wsuwkami. Najlepiej, aby były one w kolorze naszych włosów.

Krok 4.

Z boków zbieramy dwa pasma włosów i ponownie zwijamy je w koczek. Tak samo jak pierwszy przypinamy go wsuwkami.

pasma włosów

Krok 5.

Tworzymy kolejne koczki aż do potylicy. Warto zadbać, aby koczki znajdowały się w równej od siebie odległości. Powinny mieć też taką samą wielkość, więc zawsze zbierajmy taką samą ilość włosów do koczka. Najlepiej jest poprosić kogoś o pomoc w robieniu tej fryzury.

uczesanie

Krok 6.

Całość kończymy malutkim koczkiem. Możemy też ostatnie pasemka podpiąć z boku. Nasze fantazyjne fryzury ślubne są już gotowe. To uczesanie jest tak efektowne, że nie potrzebuje żadnych ozdób. Możemy pokusić się jedynie o odrobinę nabłyszczacza do włosów.

do włosów