Idealne miejsce do pracy – 5 sposobów

Twoje biuro to miejsce, w którym firma zarabia pieniądze, a biuro powinno być wygodnym, przyjaznym otoczeniem. Chcesz, aby Twoje biuro było szczęśliwszym miejscem dla Twoich pracowników? Niezależnie od tego, czy masz kabiny czy przestrzeń biurową open space — oba te rozwiązania mają swoje zalety — czy prywatne biura dla każdego pracownika, istnieją sposoby na uczynienie biura bardziej komfortowym i przyjaznym miejscem pracy. W końcu szczęśliwsi pracownicy są bardziej produktywni, mają mniej zwolnień lekarskich i są bardziej zaangażowani w swoją pracę.

1. Spraw, aby biuro było wygodne

Spójrz na ergonomiczne krzesła, poduszki lędźwiowe i nieszablonowe meble takie jak hamak, stolik kawowy czy wygodna ławka. Elastyczność pozwala poszczególnym pracownikom wybrać to, co jest dla nich najlepsze; nie zmuszaj wszystkich pracowników do korzystania z biurka tylko dlatego, że tak wygląda tradycyjne wyposażenie biura.

2. Twórz ciche przestrzenie

Jeśli masz przestrzeń na zewnątrz, gdzie Twoi pracownicy mogą zaczerpnąć świeżego powietrza, ustaw kilka stołów piknikowych, aby mogli siedzieć na zewnątrz przez kilka minut. Jeśli nie, zorganizuj w biurze kilka przestrzeni, w których będą mogli oddychać, medytować, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę, gdy będą musieli podładować baterie.

3. Dodaj dekoracje

Być może dodaj kilka plam koloru, aby złagodzić monotonię białych ścian. Dodaj trochę grafiki; nie te tandetne inspirujące zdjęcia, które widzisz w wielu biurach, ale prawdziwą sztukę. Znajdź lokalnych artystów lub fotografów i wesprzyj ich. Zmieniaj dzieła sztuki co kilka miesięcy. I pozwól swoim pracownikom zastanowić się, jak chcą by wyglądało biuro.

4. Oferuj udogodnienia w pokoju socjalnym

Upewnij się, że masz wystarczająco dużą lodówkę (lub kilka lodówek), aby wszyscy mogli przechowywać lunche lub jedzenie na inne przerwy w pracy.

5. Spraw, by świeciło

Najlepszą opcją jest naturalne światło, ale możesz nie mieć do tego wystarczającej liczby okien. Światła LED są tańsze i mają lepszą temperaturę barwową niż inne rodzaje świateł, a także wydzielają mniej ciepła. Upewnij się, że każdy ma lampę biurkową LED, gdy potrzebuje dodatkowego światła.

6. Dodaj rośliny

Jest wiele roślin, a nawet drzew, które mogą żyć w biurze, ale upewnij się, że wybierasz rośliny, które nie będą niepokoić alergików. Niech pracownicy zadbają o ich podlewanie, być może rotacyjnie, aby czuli się bardziej zaangażowani w utrzymanie dobrej atmosfery.

7. Dostarcz książki

Twoi pracownicy powinni angażować swój czas w nieustanny rozwój. Książki poszerzające ich wiedzę i kompetencje powinny być dostępne na wyciągnięcie ręki. Prenumeruj również istotne dla Twojej branży czasopisma i wydawnictwa naukowe. W ten sposób nie tylko zainwestujesz w rozwój kompetencji ale też pozwolisz na rozwój wartościowych tytułów finansując ich prenumeratę.

8. Zaoferuj miejsce do przechowywania

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na wszystkie rzeczy, które piętrzą się w Twoim biurze, od materiałów stacjonarnych po tonery, od kopert po kartony.

9. Zoptymalizuj temperaturę i jakość powietrza

Używaj również filtrów powietrza HEPA, aby utrzymać powietrze w czystości. Nie tylko osoby z alergiami i astmą cierpią, gdy powietrze jest pełne pyłków, kurzu i lotnych związków organicznych, wszyscy są dotknięci i mogą się zmęczyć brudnym powietrzem.

10. Zajrzyj na stronę www.jardwaw.pl – tam znajdziesz ciekawe, funkcjonalne i wygodne meble do biura.