Kąpiel w… piwie?!

kąpiel w piwieO tym, że piwo pije się, wie każdy i wiele osób bardzo ceni sobie ów napój. Nie każdy już jednak wie o tym, że piwo można wykorzystać do wielu innych celów. W piwie bowiem można się także… wykąpać!

I wcale nie jest to żart, bo piwo ma naprawdę dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Zanim więc następnym razem roześmiejemy się, gdy ktoś nam powie, że piwo może leczyć, że ma zbawienny wpływ na skórę, przyjrzyjmy się poniższym faktom…

Kąpiel w piwie nie jest nowoczesnym ?wynalazkiem?!

Kąpiel w piwie wcale nie jest jakimś nowym trendem, bowiem już całe wieki temu kąpieli w tak zwanym piwie kąpielowym oddawały się Egipcjanki, aby zrelaksować się, odświeżyć ciało oraz twarz. Również w okresie średniowiecza kąpiel taka była popularna.

Czym jest piwo kąpielowe?

Przede wszystkim najważniejsze jest to, że piwo kąpielowe powinno być produktem całkowicie naturalnym, bez żadnych środków konserwujących i tym podobnych. Piwo takie warzy się na bazie takich składników jak drożdże, słód, chmiel i oczywiście woda.

Jakie właściwości ma kąpiel w piwie?

Poszczególne składniki piwa mają naprawdę zbawienny wpływ na ludzki organizm. Warto nieco przybliżyć ?sylwetkę? chmielu. Otóż, jego lecznicze właściwości znane są od dawna. Jest on między innymi składnikiem leków na uspokojenie, bo rzeczywiście działa uspokajająco, obniża ciśnienie krwi. Jest także świetną odżywką do włosów.

Warto wspomnieć również o dwutlenku węgla, który jest pomocny przy obniżaniu wysokiego ciśnienia, pobudza on też ukrwienie skóry. Oczywiście, nie można nie wspomnieć tu o drożdżach piwnych, które dzięki zawartości licznych witamin mają dobroczynny wpływ. Poprawiają one wygląd skóry, zwalczają infekcje skórne, trądzik, przyspieszają gojenie się ran, zapobiegają również nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry.

W drożdżach można znaleźć między innymi witaminy z grupy B (B1 mającą pozytywny wpływ na układ nerwowy i krążenia, B2 potrzebną do prawidłowej przemiany materii, B5 która zapobiega siwieniu, B6 zwalczającą migrenę, B12). Drożdże bogate są w żelazo, fosfor, magnez, wapno, selen, miedź, siarkę.

fot. alan jones źródło: flickr.com