Masaż gorącymi kamieniami

masaż gorącymi kamieniamiW dużym błędzie jest ten, kto uważa, iż coraz to bardziej popularny obecnie masaż gorącymi kamieniami jest sposobem tylko i wyłącznie na miłe spędzenie czasu i relaks. Jak się bowiem okazuje, i jest to potwierdzone, masaż taki ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Czym zatem jest masaż gorącymi kamieniami, kiedy warto po niego sięgnąć?
Masaż gorącymi kamieniami ? co to takiego?

Kamienie wykorzystywane do masażu gorące są oczywiście tylko z nazwy. Są one ciepłe, ale nie należy obawiać się poparzenia. Masaż kamieniami wykonuje się w połączeniu z innymi technikami masażu manualnego, zawiera on elementy masażu limfatycznego i klasycznego oraz termoterapii.

Kamienie nie nie mogą też być byle jakimi kamieniami! Często można spotkać się z kamieniami bazaltowymi, które mają wulkaniczne pochodzenie. Muszą one też mieć odpowiedni kształt (nie mogą na przykład być ostro zakończone) i pochodzić z czystych terenów, przykładowo z Bali.

Jak działa taki masaż?

Masaż gorącymi kamieniami jest coraz to bardziej popularny, stosuje się go w bardzo wielu gabinetach masażu, a także gabinetach odnowy biologicznej. Jest to masaż wyjątkowo odprężający, który idealnie nadaje się dla wszystkich tych, którzy żyją w ciągłym stresie i pośpiechu, bowiem wycisza, relaksuje, uspokaja. Po masażu mięśnie, które do tej pory były bardzo napięte, stają się mocno rozluźnione.

Masaż sprawia, że skóra zaczyna lepiej oddychać, jest odżywiona, bardziej jędrna i elastyczna. Jest to też świetny masaż na cellulit! Zabieg powoduje, że praca układów limfatycznego oraz krwionośnego jest bardziej sprawna, ułatwiona jest także praca serca, mięśnie są bardziej elastyczne i zregenerowane.

Dla kogo masaż gorącymi kamieniami?

Warto zastanowić się nad skorzystaniem z omawianego masażu, jeśli mamy problem z otyłością, zaparciami, rwą kulszową, stanami pourazowymi, niektórymi chorobami układu krążenia, chorobami reumatycznymi, przewlekłym stresem czy też nerwicami typu psychogennego.

Masażowi nie można się poddać jeśli występują gorączka, ostre stany zapalne, choroby zakaźne, owrzodzenia, skłonność do krwotoków, zapalenie żył, zaawansowana miażdżyca, nieleczone choroby serca, choroby nowotworowe. Kobiety w ciąży oraz miesiączkujące także nie mogą skorzystać z masażu.

Więcej na ten temat: Masaż