Viola Śpiechowicz – inspiracje tybetańskie

Viola Śpiechowicz

Tworząc najnowszą kolekcję  Viola Śpiechowicz czerpała głównie z estetyki tybetańskiej, ale nie brakuje również wpływów bhutańskich.

W 2009 roku Viola zaprojektowała suknię ślubną dla bhutańskiej księżniczki – Sonam Dechan Wangchuck i atmosfera tego rejonu świata często pobrzmiewała w jej kolekcjach. W Spiritual Freelance udało jej się połączyć te wszystkie wpływy i inspiracje w jedną pełną kolekcję.

Viola Śpiechowicz Natalia Kukulska
Obraz współczesnej kobiety w Spiritual Freelance ma pierwotny, a jednocześnie na wskroś nowoczesny wymiar. To kobieta, jak sama nazwa wskazuje, wolna, swobodna, świadoma, zmysłowa i pewna siebie. Kolekcja łączy w sobie pozornie sprzeczne ze sobą elegancję i luz.

 kolekcja Viola Śpiechowicz
?Taki właśnie jest strój  Tybetańczyka – wygodny i nonszalancki, a jednocześnie niezwykle dostojny i wyrafinowany? ? podkreśla Viola.

kobieta

W kolekcji wykorzystano naturalne tkaniny, głównie wełnę, bawełnę oraz len. Kolorystycznie dominują czerń, biel, turkus i czerwień. Ważnym elementem dekoracyjnym są warkocze, które działają niczym tybetańska biżuteria.
?Najnowsza kolekcja Violi to nie tylko moda, to filozofia.

portal dla kobiet

Jest w niej mowa o wolności, o przełamywaniu barier, o przenikaniu kultur. Inspiracje tybetańskie w nowoczesnym kontekście, odważnie, smacznie, spójnie, plastycznie i z dbałością o jakość i detal… Coś co kocham? ? podsumowuje Natalia Kukulska.