Warkocz niczym wodospad – Cafe Pineska

Dziś w Cafe Pineska proponujemy kolejną fryzurę, może to być fryzura ślubna. Sprawdzi się świetnie zarówno dla panny młodej jak i świadkowej. Ta modna fryzura oparta jest na warkoczu oplatanym dookoła głowy.

Nie jest to jednak klasyczna korona w stylu Julii Tymoszenko. Przypomina raczej delikatną opaskę ze spływającymi falami włosów. Tego rodzaju fryzury ślubne najlepiej wyglądają na włosach kręconych. Jeżeli więc mamy włosy proste możemy je wcześniej podkręcić za pomocą okrągłej lokówki ze średnim, bądź dużym przekrojem.

Oto jak zrobić fryzurę przypominającą wodospad:

Krok 1.

Włosy rozczesujemy. Teraz przyda się pianka do włosów, którą należy wmasować w długie włosy, by podkreślić skręt loków.

warkocz francuski

Krok 2.

Rozpoczynamy plecenie warkocza. Zaczynamy nad czołem od przedziałka. Wydzielamy trzy niezbyt szerokie pasma włosów i pleciemy warkocz francuski.

modne fryzury

Krok 3.

Gdy warkocz dojdzie do ucha, jedno z pasm, które właśnie mieliśmy zaplatać delikatnie opuszczamy w dół. Tak właśnie powstała nasza pierwsza fala.

cafepineska

Krok 4.

Dobieramy nowe pasmo i kontynuujemy plecenie warkocza francuskiego.

długie włosy

Krok 5.

Ponownie opuszczamy jedno z pasemek w dół i pleciemy dalej używając nowego pasma. Ważne, aby fale spływały we w miarę równych odstępach i dość blisko siebie. Modne fryzury będą wtedy efektowniej wyglądać i z pewnością bardziej starannie.

fryzury ślubne

Krok 6.

Kiedy nasz warkocz okrąży cała głowę możemy go przypiąć wsuwkami. Fryzura jest już gotowa. Możemy ją teraz dowolnie ozdobić. Do tego typu fryzury polecamy wianek, najlepiej z naturalnych kwiatów. Sprawdzą się też spinki z kryształkami.