Wydruki na płótnie ? między plakatem a obrazem

Wydruki na płótnieOsoby wprowadzające się do nowego mieszkania potrafią godzinami zastanawiać się nad zaaranżowaniem konkretnych pomieszczeń i powierzchni. I bardzo dobrze ? w końcu to tutaj spędzą najbliższych co najmniej kilka lat.

Zwykle bardzo dopieszczamy kuchnię ? szukamy idealnego, bardzo funkcjonalnego układu sprzętów i szafek. Bardzo dużą uwagę zwracamy też na salon i sypialnię, aby były spójne aranżacyjnie i koncepcyjnie. Jeśli nie dysponujemy wielkimi powierzchniami, to chcemy również jak najlepiej zabudować wszystkie wnęki. Na koniec zaś zostaje największy orzech do zgryzienia w postaci? ściany. Na szczęście istnieje obecnie mnóstwo ciekawych rozwiązań w tym zakresie, a jednym z najnowszych i najpopularniejszych trendów są wydruki na płótnie, które skupiają w sobie atuty kilku innych opcji.

Zrobić ścianę idealną

Każdy, komu udało się kiedyś stworzyć ścianę idealna (przynajmniej w jego mniemaniu), mógłby pochwalić się swoim niezawodnym sposobem aranżacyjnym. Prawda jest jednak taka, że co osoba to inny gust, ponadto każde mieszkanie jest inne i nie do każdego wszystko pasuje. Na szczęście sposobów ozdobienia ściany mamy tak wiele, że na pewno każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie.

Najłatwiej jest? zostawić ścianę bez żadnej ingerencji. Dziwny pomysł? Może i tak, ale odsłonięty, świeży tynk, a nawet gołe cegły, są dziś bardzo modną opcją, szczególnie w różnych lokalach usługowych. Mało prawdopodobne jednak, byś nie chciał w swoim domu mieć idealnie gładkiej ściany. Zatem szpachlujemy, wygładzamy i… najczęściej malujemy. Jeden kolor, dwa, odcięcie przy suficie ? możliwości jest wiele. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że za pomocą różnych kolorów i gier aranżacyjnych możemy optycznie zmienić wielkość i jasność pomieszczenia. Nie każdy jednak idzie na łatwiznę ? niektórzy wolą użyć dużej, cyfrowo drukowanej fototapety (te tradycyjne już raczej odchodzą do lamusa) albo zaserwować sobie fantazyjne napisy lub naklejki na ścianę. Dziś wykonuje się je już z takich materiałów, które pozwalają na łatwe przearanżowanie pomieszczenia, bez niszczenia ściany. Jeśli jednak Twój wysmakowany gust, któremu jest bardzo blisko do wysublimowanego minimalizmu, każe Ci postawić na powieszenie czegoś sensownego, to zawsze możesz wydrukować ciekawy plakat. Jednak to mało ambitna opcja. Zawsze możesz też powiesić prawdziwy, płócienny obraz, ale kupić coś sensownego za mniej niż fortunę czasem graniczy z cudem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nowoczesne technologie i wydruki na płótnie.

Inny wymiar obrazu

Ktoś słusznie zauważył, że współczesne wydruki na płótnie są idealną opcją pośrednią między tanim, ale zachowującym wysoką jakość wizualną plakatem, a tradycyjnym, kojarzącym się z wysoką kulturą obrazem na płótnie. Nic dodać, nic ująć ? to naprawdę bardzo elegancka dekoracja, która posiada fakturę płótna, a jednocześnie pozwala na nim nadrukować co tylko chcemy ? i to w doskonałej, wysokiej rozdzielczości. Na popularność tego rozwiązania wpływ mają między innymi jego właściwości ? wydruki na płótnie nie mną się i nie marszczą, a jeśli są zamówione u fachowców w swojej dziedzinie, to doskonale się prezentują ? między innymi dzięki skrupulatnemu naciągnięciu materiału na blejtramę. Tego typu dzieła często wykorzystywane są w salonach, których stanowią główną ozdobę, swoistą wisienkę na torcie aranżacyjnym tego reprezentatywnego pomieszczenia. Dzięki nim nawet delikatne, pastelowe barwy, potrafią wnieść wiele ożywienia do naszych czterech ścian.

Pomysłów na zagospodarowanie białej ściany jest wiele ? każde z nich mają swoje plusy i minusy. Jeśli jednak oczekujesz czegoś, co łączy w sobie atuty spersonalizowanej grafiki wysokiej jakości oraz znaną z tradycyjnych obrazów fakturę płótna i unikalny styl prezencji, to z pewnością wydruki na płótnie będą dla ciebie opcją idealną. Dzięki nim odnajdziesz odpowiedni balans między plakatem, a obrazem.

Artykuł powstał we współpracy z Printerrier