Bielizna korygująca i jej rodzaje

biustonoszeWiększości kobiet słowa bielizna korygująca kojarzą się z wielkimi, babcinymi majtkami, które z dna szuflady wyciągnęła filmowa Bridget Jones lub narzędziem tortur, w którym oddychanie (nie mówiąc już o jakichkolwiek próbach poruszania się) jest niemalże niemożliwe.

Mimo nieszczególnie pozytywnych skojarzeń, warto jednak pamiętać o tym, może mało widowiskowym, ale za to jakże użytecznym elemencie garderoby.

Po bieliznę korygującą sięgamy przede wszystkim po to, aby ukryć wszelkie dające nam się we znaki mankamenty sylwetki. Dobrej jakości figi lub gorset wyszczuplający pozwolą nam z powodzeniem zatuszować kilka zbędnych kilogramów- parę chwil i brzuch stanie się płaski, a talia ładnie zaznaczona. Odpowiednio dobrana bielizna korygująca zagwarantuje, że wymarzona sukienka będzie się układała dokładnie tak, jak byśmy sobie tego życzyły.

bielizna korygujacaBielizna korygująca sprawdza się jednak nie tylko jako sprzymierzeniec w maskowaniu niechcianych fałdek. Panie, które mogą się pochwalić ładnie zarysowanymi kształtami i nie oczekują ich dodatkowego modelowania, ale chcą za to uniknąć nieestetycznie odznaczającej siępod ubraniem bielizny lub pragną mieć pewność, że nawet po bardziej obfitym posiłku wymarzona, dopasowana kreacja nadal będzie prezentować się idealnie, również powinny sięgnąć po bieliznę korygującą.

Możliwości bielizny korygującej z pewnością docenią młode mamy, które nie zdążyły jeszcze wrócić do formy po ciąży, a chciałyby zachwycić partnera w nowej, seksownej kreacji. Nie zawiodą się także panie, które zgubiły większą liczbę kilogramów, lecz nie osiągnęły jeszcze wymarzonej jędrności ciała – w ich przypadku wyszczuplające figi sprawią, że wszyscy zauważą spektakularne efekty odchudzania, a sama zainteresowana będzie czuła się pewnie i komfortowo.

Paniom, które chciałyby z kolei dołożyć sobie co nieco tu i ówdzie polecamy nie tylko biustonosze typu push-up. Uwydatnieniu dolnych partii ciała doskonale posłużą figi modelujące, które pozwolą osiągnąć efekt większych, jędrnych i ładnie zarysowanych pośladków. Bielizna korygująca przychodzi z pomocą także kobietom, które na skutek choroby musiały przejść operację usunięcia jednej lub obu piersi. Odpowiedni dla Amazonek biustonosz z kieszonkami na protezy, który zapewni odpowiednie wsparcie dla ramion i kręgosłupa pomoże właścicielce przypomnieć sobie o swoim pięknie i pozwoli cieszyć się kobiecością nawet w tak trudnej sytuacji.

modelia

Zaletami bielizny korygującej są nie tylko efekty na polu estetycznym. Korygujące gorsety, oprócz modelowania sylwetki, poprawiania jej proporcji i ukrywania drobnych niedoskonałości mają także działanie prozdrowotne. Dzięki swoim właściwościom gwarantują komfort i wygodę podczas noszenia, wymuszają utrzymanie prostej postawy i wspierają odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Nie należy bać się bielizny korygującej. Obecnym modelom daleko do ściśle przylegających do ciała egzemplarzy z dawnych lat, które utrudniały swoim właścicielkom normalne funkcjonowanie.Wykorzystywane aktualnie technologie i materiały sprawiają, że korzystanie z takiej bielizny jest w pełni komfortowe. Można zatem śmiało przyznać bieliźnie korygującej miano tajnej broni wszystkich kobiet.