Operacja nosa – zabieg, który odmieni twoją twarz!

operacja nosa
Rhinoplastyka, czyli operacja nosa to zabieg, który potrafi w niebywały sposób odmienić wygląd twarzy. Kiedy twoim problemem jest asymetryczny, garbaty, za duży lub zadarty nos, warto zasięgnąć opinii chirurga plastycznego i rozważyć operację nosa. Jeden zabieg potrafi zmienić naprawdę wiele. Sprawi, że zaakceptujesz swoje odbicie w lustrze i każde zdjęcie robione z profilu. Dowiedz się, czego możesz się spodziewać po operacji nosa!

Ile kosztuje operacja nosa?

Zacznijmy od kwestii kluczowej – ile kosztuje operacja nosa? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku, stopnia skomplikowania problemu, rozległości operacji, tego czy zabieg będzie dotyczył części chrzęstnej czy kostnej nosa. Nie bez znaczenia będzie też renoma kliniki, w której chcesz wykonać zabieg. Miasto, w którym się znajduje i oczywiście ranga chirurga plastycznego, który będzie wykonywał zabieg. Operacja plastyczna nosa to koszt od ok. 4500 zł do nawet ok. 20000 zł przy operacji totalnej nosa. Rozpiętość cenowa jest zatem bardzo duża, dlatego decydując się na zabieg, jeśli zależy ci na cenie, porównaj kilka palcówek i ich oferty. Pamiętaj, że do kosztów operacji musisz doliczyć także znieczulenie, niezbędne badania i wizyty kontrolne po zabiegu.

Jakie są wskazania do operacji nosa?

Musimy pamiętać, że tak naprawdę to, czy przeszkadza nam wygląd nosa, zależy tak naprawdę od nas samych. Dla niektórych osób garb nosa nie będzie stanowił problemu, a dla innych będzie on powodem do pojawienia się kompleksów, niższej samooceny i ogólnego niezadowolenia z wyglądu. Czasem nos może być zbyt szeroki, nieproporcjonalnie duży, asymetryczny lub zapadnięty – wszystko są to problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci na operację nosa. Oprócz względów estetycznych operacja nosa może także wynikać z chęci usunięcia skrzywienia przegrody nosowej (gdy przepływ powietrza przez nos jest utrudniony i gdy pojawiają się częste infekcje zatok). Operację nosa można także wykonać wtedy, gdy nastąpił uraz nosa, wtedy dokonuje się też jego rekonstrukcji, jeśli jest to wskazane.

Na czym polega operacja nosa?

Wszystko zależy od tego, jakiej części nosa będzie dotyczył zabieg. Wykonuje się go metodą otwartą lub zamkniętą. Podczas obu technik lekarz wykonuje odpowiednie nacięcia i kształtuje na nowo kształt nosa. Sama operacja może trwać od 1 do 3 godzin – jest to uzależnione od tego czy operacja dotyczy jedynie części chrzęstnej nosa, czy części kostnej nosa. Najwięcej czasu zajmuje tzw. totalna korekcja nosa. Po zabiegu pacjentowi zakłada się specjalny opatrunek i gips. Na twarzy pojawi się obrzęk oraz zasinienia, które będą stopniowo znikały. Po zabiegu konieczne będzie nawilżanie śluzówki nosa i spanie z uniesioną głową. W czasie rekonwalescencji pacjent musi uważać, aby nie uszkodzić nosa na nowo (nie powinno się więc uprawiać w tym czasie sportów kontaktowych). Starać się go nie przegrzewać oraz nie wystawiać na działanie zimna. Finalny efekt będzie widoczny po kilku miesiącach (czasem nawet po ok. roku).

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *