Botox? Cel: likwidacja zmarszczek

botox warszawa
botox
Botulina jest silnie trującą toksyną, znaną również jako jad kiełbasiany i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niebezpiecznych naturalnych trucizn. My jednak kojarzymy ją przede wszystkim z kosmetologią i zabiegami poprawiającymi urodę. Jak to możliwe?

Niebezpieczny jad

Clostridium botulinum to toksyna, której śmiertelna dawka wynosi 0,000001 grama. Laseczki jadu kiełbasianego pojawiają się w produktach spożywczych  – najczęściej w zanieczyszczonych, niewłaściwie przygotowanych i przeterminowanych przetworach i konserwach (przede wszystkim mięsnych, ale również: rybnych i warzywnych) zamkniętych w hermetycznych puszkach i słoikach. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie terminów przydatności do spożycia umieszczanych na produktach oraz zaniechanie zjedzenia przetworów, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwości, np. zauważyliśmy wydęcie opakowania, czujemy zapach zjełczałego tłuszczu a otwieraniu puszki lub słoika towarzyszył charakterystyczny syk. Spożycie toksyny może być śmiertelnie niebezpieczne dla naszego organizmu, gdyż jad działa porażająco na wszystkie nasze mięśnie. I to właśnie tę ostatnią właściwość botuliny dostrzeżono jako potencjalnie pożądaną w zabiegach medycznych.

Bezpieczny botox

Toksynę botulinową zaczęto stosować w medycynie, w latach 70. XX wieku. Stosując odpowiednie dawki leczoną nią m.in. zeza i oczopląs oraz różnego rodzaju schorzenia, którym towarzyszą skurcze, przykurcze i porażenia mięśni i nerwów (np. porażenie mózgowe i porażenie nerwu twarzowego, dystonia, zaburzenia połykania). Kosmetyczne zastosowanie botuliny było dziełem przypadku ? lekarze odnotowali wygładzenie zmarszczek na twarzy jako efekt uboczny leczenia połowicznego porażenia twarzy. Rozpoczęto prace nad specyfikiem, który w sposób bezpieczny i mało inwazyjny pozwoliłby walczyć z niechcianymi zmarszczkami. Botulina pojawił się na salonach w latach 90. XX wieku i bezapelacyjnie zrewolucjonizował medycynę estetyczną. Botox to nazwa handlowa substancji zawierającej właśnie botulinę, ale w wersji rozcieńczonej i pozbawionej swoich naturalnych zabójczych właściwości.

Zabiegi z botoksem w roli głównej

Zabiegi z użyciem botoksu charakteryzują się małą inwazyjnością i niewielką bolesnością, a jego efekty widoczne są po około 3 do 10 dni po zabiegu i utrzymają się do 3 – 5 miesięcy. Właściwie podane zastrzyki z odpowiednią ilością substancji spłycają lub czasowo likwidują zmarszczki dynamiczne, których powstawanie zależne jest od pracy mięśni ? nie powodując równocześnie efektu maski. Botoks najczęściej aplikuje się w okolicach brwi, czoła i skroni ? wygładzając m.in. lwią zmarszczkę i kurze łapki. Zabiegi z użyciem botuliny dedykowane są osobom, u których pojawiły się i zaczynają pogłębiać zmarszczki mimiczne ? u młodszych kobiet i mężczyzn będą one miały również działanie profilaktyczne. Przeciwwskazaniem do zabiegów będzie przekroczenie 65. roku życia, kiedy to na skórze twarzy przeważają już zmarszczki statyczne (niezależne od pracy mięśni).

Szukając gabinetów medycyny estetycznej oferującej zabiegi z użyciem botoksu ? postawmy na wysokiej klasy specjalistów, posiadających odpowiednie certyfikaty i mogących pochwalić się sporym doświadczeniem. Botoks w Warszawie można zafundować sobie w gabinetach spełniających wszelkie wymogi, gwarantujące bezpieczeństwo podczas zabiegów i satysfakcjonujący efekt końcowy. Coraz popularniejsze jest również łącznie technik: botox plus kwas hialuronowy ? dzięki temu drugiemu możliwa jest korekta kształtu i powiększenie ust. Warszawa to miasto, w którym z pewnością znajdziemy odpowiedniego specjalistę.