Herbata Loyd Earl Grey ? dlaczego warto pić

loyd earl greyLiczne badania dowodzą, że picie czarnej herbaty jest znacznie korzystniejsze niż kawy, w szczególności dla kobiet. Napary pomagają polepszyć koncentrację, uspokoić i przyspieszyć przemianę materii, a więc stracić zbędne kilogramy.

Ponadto herbata może przyczyniać się do obniżenia poziomu ?złego? cholesterolu i pozytywnie wpływać na stan kości i uzębienia. Wśród najzdrowszych mieszanek znajduje się herbata Earl Grey.

Earl Grey

Earl Grey jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej docenianych rodzajów herbat na całym świecie. Nazwa ta została po praz pierwszy użyta na cześć Charlesa Greya, 2. hrabiego Grey (2. Earl Grey), który otrzymał w prezencie mieszankę liści herbacianych, aromatyzowanych olejkiem z bergamoty.

Bazę herbaty Earl Grey stanowią liście czarnej cejlońskiej herbaty, a charakterystyczny smak i aromat uzyskiwany jest w wyniku dodania do nich olejku z bergamotki. Roślina ta to właściwie pomarańcza bergamota, która uprawiana jest w basenie Morza Śródziemnego. Ma ona małe, słodko pachnące kwiaty, które zbiera się, a następnie wyciąga ekstrakty. Dzięki takiemu połączeniu herbata Earl Grey, jest subtelniejsza w smaku, niż tradycyjna, zwykła czarna herbata.

Dlaczego Earl Grey?

Herbata Earl Grey wspiera układ pokarmowy podczas procesów trawienia, a także łagodzi niestrawność, mdłości i kolki. Stosowana regularnie, skutecznie leczy i niweluje różnego typu zaburzenia jelitowe.

Mieszanka Earl Grey posiada w swoim składzie bardzo dużo katechin, będących przeciwutleniaczami, które zwalczają zakażenia jamy ustnej. Herbata ta zawiera także fluor, który ochrania zęby przed uszkodzeniami i broni je przed atakiem bakterii próchnicznych.

Doskonale znane jest wyciszające i relaksujące działanie tej herbaty. Earl Grey bardzo szybko uspokaja ciało i pozwala się odprężyć. Działanie kojące wynika z naturalnych właściwości aromaterapeutycznych bergamotki. Mieszankę tę szczególnie polecana się zatem osobom, cierpiącym z powodu stresu, niepokoju, a także depresji.

Kolejną zaletą herbaty Earl Grey jest działanie pobudzające. Pomimo braku kofeiny (w przeciwieństwie do kawy) mieszanka ta wyostrza umysł i poprawia koncentrację. Dzięki naparom herbacianym unikniemy nadmiernego pobudzenia, za to osiągniemy efekt mobilizujący.

To tylko niektóre z drogocennych właściwości herbaty Earl Grey. Nieustanne badania nad jej składkami pokazują, że mieszanka ta może wykazywać także działanie przeciwnowotworowe, ochraniać serce i zapobiegać cukrzycy. Dodatkowo picie naparów herbacianych pozytywnie wpływa na przemianę materii, a więc wspiera organizm w trakcie diety, mającej na celu pozbycie się zbędnych kilogramów.

Herbata Loyd ? Black Tea Earl Grey to klasyczna i niezwykle ceniona odmiana herbaty. Zamknięte w torebkach o kształcie piramidek liście herbaciane, podczas parzenia, rozwijają się i uwalniają to, co w sobie mają najcenniejszego ? charakterystyczny smak i aromat. Warto podkreślić, że w herbacie Loyd znajdują się specjalnie wyselekcjonowane liście herbaciane, których kompozycja wielokrotnie została doceniona przez znawców herbat.