Koloryzacja bez skutków ubocznych!

Anlaya Day SpaPiękne włosy są atrybutem każdej kobiety. Włosy zdrowe i pełnie witalności to powód do dumy. Ważne jest więc, aby odpowiednio o nie zadbać i ochronić je przed czynnikami zewnętrznymi.

W tym wypadku należy pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w pielęgnacji włosów i odbudują ich strukturę. Ważne jest aby kosmetyki były idealnie dostosowane do rodzaju włosów, a ich właściwości odpowiadały ich potrzebom. Również koloryzacja włosów nie musi wysuszać i podrażniać włosów. Można osiągnąć wymarzony kolor bez skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że na samej koloryzacji pielęgnacja się nie kończy, a włosy farbowane potrzebują wyjątkowej troski.

Pielęgnacja i koloryzacja włosów

Faktem jest, że aby mieć piękne włosy trzeba o nie dbać. Podstawą każdej pielęgnacji włosów jest szampon i odżywka. Ich wybór nie może być przypadkowy. Warto więc ocenić jakich odżywczych składników potrzebują twoje włosy. Jeśli są suche z pewnością dobrym wyborem okaże się silnie nawilżająca odżywka, jeśli jednak włosy mają tendencje do przetłuszczania to należy wybierać preparaty, które odtłuszczają skórę głowy i pozostawiają włosy świeże i naturalnie błyszczące na dłużej. Włosy potrzebują również od czasu do czasu, aby nałożyć na nie maskę, która silnie odbuduje ich strukturę.

Koloryzacja do niedawna była metodą podkreślającą urok włosów, nadającą ich indywidualny i niepowtarzalny wyraz. Niestety niosła za sobą szereg niepożądanych efektów. Przez działanie substancji chemicznych zawartych w farbach, włosy często stają się matowe, wysuszone i kruszą się. Farby do koloryzacji włosów wnikają głęboko w strukturę włosów. Dzieję się tak dzięki utleniaczom. Najczęściej wykorzystywanym preparatem do tego typu działań jest amoniak. Działanie amoniaku polega na odsłonięciu osłonek włosa, które są ich naturalną ochroną. Celem tej czynności jest wchłonięcie pigmentu farby do najgłębszych warstw włosa, aby uzyskany kolor był trwały i niezmywalny. Ponadto amoniak wypłukuje melaninę, czyli naturalny barwnik włosów. Przez silne działanie tej substancji chemicznej włosy są kruche i podatne na uszkodzenia.

 Ważne jest więc, aby po koloryzacji zatroszczyć się o odbudowę i regenerację zmęczonych włosów. W tym celu specjaliści polecają stosowanie szamponów i odżywek specjalnie stworzonych dla włosów farbowanych. Ich zadaniem jest utrwalenie koloru i silne nawilżenie.

Koloryzacja metodą ?INOA?

Obecnie na rynku kosmetycznym jest wiele preparatów, które mniej inwazyjnie wpływają na włosy. Jednym z nich jest koloryzacja ?INOA?, która pozbawiona jest amoniaku. Specjaliści Anlaya Day Spa  polecają nowoczesną metodę farbowania włosów, która pozwala na uzyskanie idealnego koloru i jednocześnie odżywia włosy. Zwykłe farby maja drażniący zapach. Tego typu farby są bezzapachowe. Są zarówno bezpieczne dla skóry głowy jak i dla włosów. Nie wywołują reakcji alergicznych.

Wbrew pozorom farby ?INOA? są bardzo skuteczne. Choć zbudowane są na bazie olejków trwałość koloru i jego intensywność jest porównywana, a nawet lepsza od farb na bazie amoniaku. Nie ma ograniczeń związanych z wyborem odcieni. Można wybierać pośród 65 rożnych kolorów, które idealnie pokrywają siwe włosy i pozostawiają je zdrowe i lśniące.

Wybór tego typu koloryzacji jest alternatywą dla silnie chemicznych farb. Jest połączeniem koloryzacji z pielęgnacją. Sam zabieg koloryzacji nie kojarzy się z żrącym zapachem, który podrażniał śluzówkę nosa. Jest metoda, która przy okazji pozwala zrelaksować się. Nowoczesna koloryzacja jest przyjemnością zarówno dla włosów jak i dla skóry głowy.