Meble z betonem

stolik z betonu

Meble z betonu to hit tego roku. Jeśli ktoś chciałby do swojego mieszkania dodać nieco betonowych akcentów, to powinien przyjrzeć się bliżej propozycji Jimmy Delatour of Design Lab.

Stworzyli oni cała kolekcję mebli z wykorzystaniem elementów betonu ? od luster, poprzez świeczniki, a kończąc na stołach. Połączono beton z takimi materiałami jak szkło, orzech włoski, miedź, stal czy skóra.

betonowe meble

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ta szafka składa się z minimalnej ilości betonu, ale po jej otwarciu optyka już nieco się zmienia.

betonowa ławaW powyższym stole wykorzystano beton, aby podtrzymać szklany blat. Na środku blatu mieści się również betonowa powierzchnia, na której można kłaść ciepłe i zimne potrawy.

betonowe świecznikiNie brakuje też świeczników, gdzie oprócz betonu skorzystano dodatkowo z miedzi.

lustro z betonową podstawąPrzedstawione lustra, ułożone rzecz jasna na betonowych podstawkach, mają wygięte do boków elementy, by móc oglądać się w całej okazałości.

betonowa łazienkaJimmy zaprojektował też dwa wąskie stoliczki i miedzianą półkę. Oba elementy wyglądają fantastycznie, zwłaszcza w połączeniu z podświetlonymi lustrami.

meble z betonemBeton kojarzył się przede wszystkim z pracami budowlanymi na zewnątrz, ale sprytnie wykorzystany stanowić może o uroku tradycyjnych mieszkań i domów.