Najlepszy krem do twarzy. Jakie powinien mieć cechy?

krem do twarzyKrem do twarzy to jeden z kosmetyków, którego nie może zabraknąć w naszej kosmetyczce bez względu na porę roku czy wiek. Nawet bardzo młoda skóra może potrzebować odpowiedniego nawilżenia, a nieco starsza silniejszego działania odżywczego i przeciwzmarszczkowego.

Bardzo trudno jest wybrać najlepszy krem do twarzy. Należy bowiem szukać go pod bardzo indywidualnym kątem, gdyż tak naprawdę każda skóra jest inna. Podpowiemy jednak, jakie właściwości powinien mieć krem, który prawdopodobnie będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Jaki powinien być dobry krem do twarzy?

Krem powinien w pierwszej kolejności odpowiadać potrzebom naszej skóry. Dlatego należy wybrać taki, który jest przeznaczony do konkretnego rodzaju skóry – suchej, wrażliwej, tłustej czy też mieszanej. Oprócz tego powinien mieć dobrą konsystencję, czyli wchłaniać się w naszą skórę niemal natychmiast po aplikacji. Kremy mają najczęściej bardzo krótki termin przydatności, dlatego wskazane jest, aby zużywać je nawet w przeciągu 24 miesięcy i przechowywać w odpowiednich warunkach. Odpowiednie preparaty posiadają dobre marki, które produkują dermokosmetyki –  możemy je dostać tylko w aptekach. Dlatego właśnie tam warto szukać najlepszego kremu do twarzy.

Cechy dobrego kremu do twarzy na dzień
  • Posiada filtr. Dobry krem powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny – co najmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50. Ponadto powinien chronić przed promieniowaniem UVA i UVB, które są nie mniej szkodliwe niż klasyczne promieniowanie UV. Działanie słońca wpływa na przyspieszenie procesu starzenia się skóry poprzez naruszanie jej naturalnego DNA. Rozrywa ono także włókna kolagenu, o które szczególnie trzeba zadbać, aby skóra nie utraciła gęstości i jędrności.
  • Ma właściwości nawilżające. Krem powinien zawierać kwas hialuronowy, który powoduje, że skóra będzie długofalowo nawilżona. Kwas ten działa w najniższych warstwach skóry. Wiąże wodę i nie pozwala na jej wyparowanie. Ponadto kwas ten buduje ściany naczyń krwionośnych i dzięki niemu są one bardziej elastyczne. Nie dopuszcza również do ich pękania i powstawania nieestetycznych czerwonych pajączków.
  • Koi podrażnienia. Tego typu krem może posiadać łagodzący aloes, miód, olejek różany. Dzięki zawartości naturalnych składników i olejków skóra jest chroniona przez wytwarzającą się naturalną warstewkę, która osłania ją przed kolejnymi szkodliwymi czynnikami i innymi drobnoustrojami wywołującymi wypryski, krosty i defekty. Tego typu krem na dzień będzie idealny do skóry suchej i wrażliwej.
  • Nie powoduje błyszczenia skóry. Odpowiedni krem na dzień powinien absorbować sebum – szczególnie w przypadku tłustej cery. Tego typu krem może także zawierać drobinki pudru, które jeszcze dokładniej zmatowią twarz. Należy jednak unikać specyfików, które wywołują jej płaskość i wręcz ziemistość. W obecnym sezonie naturalna, dziewczęca i lekko błyszcząca skóra jest na topie, dlatego nie sprawiajmy na siłę, by była matowa.
  • Sprawia, ze skóra wygląda na świeżą i wypoczętą. Aby osiągnąć ten efekt, wskazana jest obecność w kremie retinolu, który powoduje, że wierzchnie warstwy naskórka szybko się regenerują i skóra niemal natychmiast wygląda na młodszą. Retinol wspomaga także odbudowę tkanek i wzmacnia elastyczność naczyń włosowatych, które oplatają niemal każdą komórkę w naszym ciele i dostarczają jej cennego tlenu.
  • Odpowiednie witaminy. W kremie do twarzy wskazana jest zawartość przeciwutleniaczy w postaci witamin C lub A i E. Powstrzymują one działanie wolnych rodników, które powodują, że skóra szybciej się starzeje i odwadnia. Witamina C posiada ponadto właściwości energetyzujące, dzięki czemu skóra niemal natychmiast nabiera wigoru i świeżego wyglądu. Ponadto witamina A bardzo często wykorzystywana jest w procesie leczenia chorobotwórczych przemian skórnych oraz po leczeniu dermatologicznym.