(nie)Poradnik prezentowy

ŚlubŚlub to jeden z najważniejszych momentów w życiu dwojga ludzi. Przysięgając sobie miłość i wierność oraz że nie opuszczą się aż do śmierci symbolicznie rozpoczynają nowy etap.

Towarzyszymy im w tych doniosłych chwilach, składamy życzenia i? wręczamy prezenty. Zakup tych ostatnich może nam spędzać sen z powiek na równi z egzystencjalnymi pytaniami: w co się ubrać? Bo chodzi o to, żeby wręczyć młodej parze prezent z którego się ucieszą, a nie uśmieją lub nad którym załkają (nie ze wzruszenia!). Czego nie kupować?

Liczy się ilość, a nie jakość (lub odwrotnie)

Młoda para z pewnością ucieszy się z czterech gofrownic (przecież uwielbiają gofry, to taka romantyczna alternatywa dla śniadaniowych kanapek), trzech ekspresów do kawy (to nic, że piją tylko herbatę), pięciu blenderów (zmiksują wszystko!), dwóch zastaw stołowych dla ośmiu osób każda (będzie na czym podać zmiksowane gofry) oraz sześciu kompletów ręczników (koniecznie z inicjałami nowożeńców) i dwóch kompletów pościeli z kory. Można również podarować imponujących rozmiarów pluszowego niedźwiedzia (albo dwa) i ogromny telewizor ? jedno i drugie z pewnością jakoś zmieszczą się w kawalerce młodego małżeństwa.

Byle jak, byle oryginalnie

Jeśli chcemy wyróżnić się z tłumu weselnych gości ? postawmy na prezent oryginalny, zapierający dech w piersiach i odbierający mowę? Żywa koza (konieczne przystrojona w kokardę), gadająca papuga w ogromnej pozłacanej klatce, małe szczeniaki lub kocięta, złota rybka w szklanej kuli ? Państwo Młodzi z pewnością nie zapomną Nam takiego prezentu ? mieszkają przecież na 7 piętrze w bloku, a praca obydwojga w dużej mierze opiera się na częstych służbowych podróżach. Jeżeli nie chcemy kupować żywego zwierzęcia (koza może mieć np. lęk wysokości i skubanie trawy na balkonie nie będzie wchodziło w grę) ?zdecydujmy się na ogromny obraz jelenia na rykowisku (koniecznie w rustykalnej oprawie) lub wypchaną głowę dzika (idealną do zawieszenia nad nowoczesnym telewizorem).

Jeżeli weźmiemy sobie do serca wszystkie wymienione wyżej prezentowe nie – rady to prawdopodobnie jedyne wpadki, z których będziemy się śmiać po weselu zostaną uwiecznione przez życzliwego kamerzystę:

Naprawdę wyjątkowy prezent

Prezent na wesele najlepiej skonsultować z samymi zainteresowanymi lub osobami z ich najbliższego otoczenia ? rodzicami bądź świadkami. Przyszli małżonkowie mogą przygotować listę prezentów, które chcieliby otrzymać, zasugerować chęć otrzymania kopert (lub nowocześnie ? przelewów), a także wskazać jakiś konkretny cel albo wyjątkowy prezent, na który chcieliby otrzymać środki. Pamiętajmy, że liczą się nasze chęci, a nie zasobność portfela ? jeśli więc wykażemy się dobrą wolą i zidentyfikujemy życzenia lub marzenia młodej pary, ta z pewnością to doceni.