Poznaj trick, dzięki któremu wyrzucisz z domu młotek i wiertarkę!

Młotek i wiertarka to narzędzia przydatne w każdym domu. Można jednak znacząco ograniczyć ich użytkowanie, a co za tym idzie ? ewentualne uszkodzenia i trudności związane z wierceniem ścian i wbijaniem gwoździ! W jaki sposób? Wystarczy wykorzystać pewien drobny trick, dostępny w każdym markecie i sklepie budowlanym!

Młotek i wiertarka

Dekoracje bez wiercenia ? to możliwe!

Chcąc powiesić w swoim domu dekoracje naścienne, należy się do tego porządnie przygotować. Po pierwsze ? trzeba dokładnie wiedzieć, co i gdzie zamierza się przytwierdzić. Dobrze jest też skonsultować to z domownikami ? być może mają oni jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie dekoracji ściennych i mogliby podpowiedzieć, gdzie lub w jaki sposób je zamocować. Po drugie ? trzeba mieć coś, na czym będzie można dokonać przyczepienia dekoracji. Do niedawna potrzebne byłoby jeszcze dopisanie ?po trzecie?, ale w dobie systemów do nieinwazyjnego montażu nic więcej nie będzie już potrzebne. Aby przytwierdzić cokolwiek do ściany, nie ma potrzeby szukać młotka lub wiertarki ani uprzedzać sąsiadów o tym, że zamierza się chwilę pohałasować!

Wygodne, proste i szybkie systemy montażu

Dzięki nieinwazyjnym systemom montażu dekoracji i drobnych mebli ściennych swoje pokoje mogą udekorować nie tylko dorośli, ale nawet dzieci! Tak ? korzystanie z taśm i rzepów samoprzylepnych jest dziecinnie proste! Są one absolutnie bezpieczne. Wystarczy tylko wybrany rzep lub taśmę zamocować bezpośrednio do elementu, który chce się przyczepić na ścianie. Następnie ten element należy przyłożyć do ściany stroną zaopatrzoną w taką taśmę i mocno docisnąć dla pewności. A co, jeśli dziecko przyczepi obrazek krzywo? Albo jeśli w przyszłości zmieni się koncepcję i zaplanuje przyczepić go w innym miejscu? Wówczas wystarczy pociągnąć za specjalny pasek w dół i delikatnie odłączyć dekorację od ściany. Jest to system, który nie pozostawia po sobie śladów kleju, brudu ani oderwanych fragmentów tynku. Jest całkowicie bezpieczny dla każdego rodzaju ścian ? producent zaleca jedynie, aby po pomalowaniu ściany świeżą farbą odczekać przynajmniej tydzień, zanim powiesi się dekorację, aby farba zdążyła całkowicie wyschnąć.

Sposób montażu, który zawojował świat!

Odkąd taśmy i rzepy mocujące pojawiły się na rynku ludzie pokochali ich prostotę. Ten nieinwazyjny system pozwala bardzo szybko zamocować wybrane dekoracje na ścianie, nie stosując do tego młotka ani wiertarki. Nie oznacza to oczywiście, że młotek i wiertarkę należy wyrzucić do kosza! Mogą się one jeszcze przydać w innych pracach domowych, na przykład do wieszania cięższych półek. Zdecydowanie można jednak ograniczyć hałas i poziom zniszczenia, jaki powoduje robienie dziur w ścianach, poprzez stosowanie bardzo wygodnych taśm montażowych. Są one przeznaczone do wieszania drobniejszych dekoracji. W przypadku chęci powieszenia obrazów lub półek o łącznej masie całkowitej do 7 kg zaleca się stosowanie trzech rzepów montażowych umieszczonych tak, aby jak najlepiej rozłożyć ciężar wieszanego elementu i zapobiec jego odczepieniu się od ściany. W przypadku elementów cięższych niż 7 kg najlepiej jest jednak zastosować tradycyjne kołki rozporowe i haki, które mają nieco większy udźwig. Taśmy do szybkiego montażu będą jednak w domach wykorzystywane dużo częściej ? bo o wiele częściej zmienia się w nim dekoracje niż ciężkie meble! Wystarczy tylko raz spróbować takiego sposobu przyczepiania obrazków czy drobnych półek do ścian, aby na dobre się z nim zaprzyjaźnić!