Walka o życie

Terapia stacjonarnaWszelkiego rodzaju skłonności do uzależnień towarzyszą nam od wieków. Im większy postęp, tym większa ilość rzeczy, które mogą zmienić nasze życie w koszmar. Co gorsza, większość z tego typu problemów zaczyna się całkiem niewinnie, a potem okazuje się, że nie umiemy nad nimi zapanować.

Ani wiedza, ani rozsądek nie są w stanie powstrzymać pewnej części z ludzi od uzależnień. Wyleczenie się z nich wymaga samozaparcia a także fachowej pomocy, zarówno na gruncie medycznym, jak i psychoterapeutycznym. Jest to proces długotrwały, nie zawsze kończący się sukcesem. Warto jednak szukać pomocy w tych trudnych chwilach, gdyż inaczej możemy spodziewać się poważnych problemów ze zdrowiem, a w skrajnych przypadkach, nawet śmierci.

1. Narkomani są wśród nas

2. Terapia stacjonarna – szansa na sukces

3. Indywidualne podejście do problemu

Narkomani są wśród nas

Jednym z najpoważniejszych nałogów w jakie może popaść człowiek jest narkomania. Zażywanie różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, pomimo zakazów i przepisów prawnych, staje się bardzo popularne, zwłaszcza wśród stosunkowo młodych osób. Bardzo trudno wyjść z tego typu uzależnienia samemu, w większości przypadków jest to niemożliwe. Szukając pomocy dla kogoś, kto ma z tym poważny problem, utrudniający, czy też wręcz uniemożliwiający normalne życie, możemy skorzystać z pomocy Internetu. Jedną z ciekawszych ofert leczenia tego typu uzależnienia znajdziemy na stronie: http://medjol.pl/leczenie/narkomanii. Jest to witryna sieciowa warszawskiego Centrum Medycznego MedJol, które specjalizuje się w leczeniu narkomanii, alkoholizmu, lekomanii, uzależnienia od gier oraz hazardu. Dzięki temu mamy gwarancję, że dysponują oni odpowiednio przeszkoloną kadrą oraz wyśmienitym zapleczem technicznym, co w znaczący sposób powinno się przyczynić do zwycięstwa w tej, jakże ciężkiej, walce. Zdrowie nie ma ceny, trzeba o nie walczyć ze wszystkich sił.

Terapia stacjonarna – szansa na sukces

Proces leczenia narkomanów trwa długo, jest pracochłonny i wymaga odpowiednich działań. Samo odstawienie środków psychoaktywnych niewiele tu da, gdyż chory będzie miał wielkie problemy z zespołem abstynencyjnym, które w większości powodują powrót do zażywania substancji psychoaktywnych. Ważną sprawą, wręcz kluczową, jest to, aby sam proces leczenia przebiegał w warunkach stacjonarnych. Pozwala to na równoczesne stosowanie farmakologii, połączonej ze wsparciem psychoterapeutycznym, po ówczesnym oczyszczeniu organizmu, czyli tzw. detoksie. Leczenie narkomanii może odbywać się ambulatoryjnie, ale to stacjonarne kliniki mają większą możliwość wyleczenia chorych. Sam detoks, czyli fizyczne postawienie chorego jako tako, na nogi może trwać od kilku do kilkunastu dni. Proces terapeutyczny przebiega o wiele dłużej i jest uzależniony od indywidualnych potrzeb. Musi on trwać także po opuszczeniu ośrodka. Terapeuta lub terapeutka podejmują decyzję kiedy on się kończy. Niestety nie są to przyjemne spotkania, gdyż wymagają one dotarcia do źródeł uzależnienia, a te mogą być schowane bardzo głęboko.

Indywidualne podejście do problemu

Ważną sprawą jest to, że detoksykacja i wczesny etap leczenia w ośrodku MedJol jest zawsze dostosowany do potrzeb każdego pacjenta lub pacjentki. Uzależnienie jest bardzo demokratyczną formą choroby i może dopaść każdego – bez względu na status społeczny, finansowy, wykształcenie, czy też wiek. Dobrze poprowadzona detoksykacja oraz rozmowy terapeutyczne pozwolą na wyjście z opresji obronną ręką. Oczywiście o ile chora lub chory będą współpracowali z personelem ośrodka. Wówczas mamy szansę na to, że narkomania stanie się tylko sennym koszmarem z innego świata.