Współczesne domy mody – kogo warto znać?

Alexander McQueen
Alexander McQueen, Kenzo, Ralph Lauren – te nazwiska i nazwy każdemu obiły się o uszy, jednak czy każdy wie, co ze sobą reprezentują? Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym omówieniem najważniejszych współczesnych domów mody.

Alexander McQueen – awangardowy styl i doskonałe wzornictwo

Zmarły w 2010 roku Alexander McQueen był jedną z najbardziej barwnych postaci mody dwudziestego pierwszego wieku. Wynika to w równym stopniu z jego tragicznego życiorysu, co nierzadko kontrowersyjnego charakteru jego kreacji. Był bowiem projektantem, który nie bał się przekraczać granic, za pośrednictwem swoich kolekcji w prowokacyjny sposób poruszając trudne tematy.

Nie można jednak stwierdzić, że jego sukces opierał się jedynie na szokowaniu. McQueen był bardzo zdolnym twórcą, którego stroje były zawsze świetnie zaprojektowane i uszyte. Świadczy o tym fakt, iż w trakcie swojej kariery aż czterokrotnie był laureatem nagrody Brytyjskiego Projektanta Mody Roku.

Obecnie dyrektorem kreatywnym domu mody Alexander McQueen jest Sara Burton. W doskonały sposób przejęła schedę po kontrowersyjnym geniuszu, projektując ubrania i dodatki łączące dopracowane wzornictwo z nieszablonowymi rozwiązaniami.

Ralph Lauren

Ralph Lauren – sportowa elegancja i symbol stylu życia

Projektant Ralph Lauren to amerykański wizjoner mody żydowskiego pochodzenia, którego kreacje inspirowane są brytyjską tradycją elegancji. Łącząc ją z amerykańskim luzem, Laurenowi udało się stworzyć ubrania symbolizujące charakterystyczny dla ekskluzywnych amerykańskich i brytyjskich prestiżowych uczelni styl preppy. Jest on atrybutem osób uprawiających elitarne sporty takie jak tenis czy polo.

Ubrania Ralph Lauren są wyborem dla Ciebie, jeżeli cenisz sobie ponadczasową stylistykę we współczesnej formie. Zamiast radykalnych eksperymentów, Ralph Lauren stawia na wierność klasyce uzupełnianej o nowe rozwiązania. Ubrania marki są nie tylko przykładem stylowej współczesnej odzieży, ale i symbolem statusu i stylu życia.

KenzoKenzo

Kenzo to francuski dom mody założony w 1970 roku przez projektanta japońskiego pochodzenia, Kenzo Takadę. Projektant od początku wykazywał się kreatywnością – dość powiedzieć, że ponieważ jako początkujący twórca ubrań musiał oszczędzać na materiałach, szył płaszcze ze skrawków tkanin z targów staroci, tworząc iście patchworkowe kompozycje. Jego nieszablonowy sposób myślenia z czasem zaprocentował, pozwalając mu stworzyć jedną z największych marek mody na świecie!

Ubrania Kenzo wyróżniają się niezwykłym eklektyzmem. W zaskakujący sposób łączą się w nich wątki japońskie i francuskie, razem tworzy niepowtarzalny styl. Obecnie dom mody Kenzo jest prowadzony przez utalentowany duet: Humberto Leon i Carol Lim. To im zawdzięczamy kultowe bluzy z dużym logo firmy, które stały się jednym ze znaków rozpoznawczych marki.

Moliera2 – najnowsze kolekcje kultowych projektantów

Jeżeli zainteresowały Cię propozycje któregokolwiek z opisanych powyżej domów mody, serdecznie zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego Moliera2.com. Ten internetowy butik ma w asortymencie szeroką gamę strojów z najnowszych kolekcji tych kultowych już projektantów.