Mikrodermabrazja jest obecnie jednym z absolutnie podstawowych zabiegów, z jakich można skorzystać w salonach kosmetycznych bądź w salonach odnowy biologicznej.
Przez zabieg ten rozumie się peeling mechaniczny, polegający na ścieraniu powierzchni skóry do dokładnie określonej wcześniej głębokości. Sama intensywność zabiegu ustalona powinna być stricte pod osobę, na której jest on przeprowadzany, zależy od tego, w jakim stanie jest skóra.
Jaki efekt?
Zabieg taki ma zadanie oczyścić skórę, obkurczyć rozszerzone pory, stymulować naturalny wzrost komórek. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej mikrodermabrazji wzrośnie również produkcja kolagenu i elastyny. Mało tego, nie tylko poprawi się koloryt skóry, ale zostaną też zredukowane drobne zmarszczki! Efekty widoczne są od razu, a zabieg ten polecany jest zarówno osobom, które mają problemy skórne oraz tym, którym zależy na odzyskaniu świeżego, młodzieńczego wyglądu skóry.
Rodzaje mikrodermabrazji
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje mikrodermabrazji. Są to: mikrodermabrazja tlenowa, mikrodermabrazja korundowa oraz mikrodermabrazja diamentowa. Konkretny rodzaj zabiegu dobiera się do rodzaju skóry. Mikrodermabrazja tlenowa pozwala na idealne dotlenienie skóry właściwej. Do skóry dostarczone są tlen i płyny fizjologiczne. Mikrodermabrazja korundowa, czyli proszkowa przynosi najlepsze efekty w przypadku skóry z przebarwieniami oraz wyjątkowo rozszerzonymi porami.
Mikrodermabrazja diamentowa z kolei powinna być zastosowana wobec klientek i klientów ze skłonnością do alergii, ogólnie rzecz ujmując, do skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Do każdego z tych zabiegów używa się innych urządzeń. Każdy z nich ma też, jak już wspomniano inne wskazania i przeciwwskazania, dlatego przed przystąpieniem do konkretnego zabiegu należy dokładnie skonsultować się ze swoim dermatologiem bądź z kosmetyczką. Wówczas wybrać można odpowiedni typ zabiegu po jakim skóra będzie maksymalnie odżywiona oraz zdrowsza. Naturalnie, ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu.