Android Pay – nowy sposób płatności zbliżeniowych dostępny w Nest Banku

credit cardNest Bank jako jeden z pierwszych banków na polskim rynku udostępnił klientom możliwość połączenia karty płatniczej z systemem Android Pay. Dzięki temu mogą oni wygodnie i szybko, a przy tym bezpiecznie, płacić za zakupy za pomocą smartfona.
Czym jest Android Pay

Android Pay to aplikacja, która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona. Jej producentem jest Google, który już wcześniej udostępniał podobny system pod nazwą Google Wallet. Od listopada 2016 roku Android Pay dostępny jest dla klientów wybranych polskich banków. Korzystanie z tej wygodnej metody płatności umożliwia m.in. Nest Bank (www.nestbank.pl).

Android Pay oparty jest na technologii Host Card Emulation (HCE). Umożliwia ona zastąpienie karty płatniczej aplikacją bankową zainstalowaną na smartfonie. Co istotne niepotrzebna jest do tego karta SIM wydawana przez operatora sieci komórkowej, która wymagana była dotychczas w przypadku płatności zbliżeniowych w systemie Near Field Communication (NFC).

Dane przechowywane w aplikacji działającej w systemie HCE nie są zapisywane w telefonie. Informacje takie jak numer karty mają formę konta wirtualnego (tzw. tokena). Dzięki temu zachowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa płatności zbliżeniowych.

Jak zainstalować Android Pay i połączyć go z kartą wydaną przez Nest Bank

Aplikacja Android Pay może być zainstalowana na smartfonie z systemem operacyjnym Android 4.4 Kit Kat lub nowszym. (Informacje o wersji systemu Android można znaleźć w ustawieniach telefonu). Należy ją pobrać ze sklepu Google Play? i zainstalować. Aby dodać kartę, z której chce się korzystać przy dokonywaniu płatności, trzeba uruchomić zainstalowaną aplikację. Następnie należy kliknąć niebieską ikonę plusa, znajdującą się po prawej stronie okna, i zrobić zdjęcie karty. Pojawią się wówczas pola, w których będzie trzeba wpisać kod CVC karty (trzycyfrowa liczba znajdująca się na odwrocie karty, na pasku podpisu) oraz swoje dane. Po zapoznaniu się z regulaminem można rozpocząć korzystanie z aplikacji.

Jak płacić za zakupy za pomocą telefonu

Najpierw trzeba upewnić się, że sklep akceptuje płatności zbliżeniowe. Następnie należy wybudzić telefon (nie trzeba go odblokowywać ani uruchamiać aplikacji) i zbliżyć do terminala płatniczego. Jeśli wartość płatności przekroczy 50 zł, dodatkowo trzeba będzie wprowadzić PIN. Więcej na temat korzystania z aplikacji Android Pay można przeczytać na stronie Nest Banku: https://www.nestbank.pl/uslugi/android-pay.html.

Grafika: pixabay.pl