Bańki chińskie ? sposób na piękne ciało!

bańki chińskieO piękne, jędrne ciało można walczyć na bardzo wiele różnych sposobów, a jednym z bardziej skutecznych i cenionych są bańki chińskie. Co takiego jest w masażu bańkami chińskimi, iż mają one tak dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka i wygląd skóry? W czym tkwi ich tajemnica?
Zasada działania baniek chińskich

Tak naprawdę nie ma tu żadnej szczególnej tajemnicy. Masaż bańką chińską jest pewnego rodzaju masażem podciśnieniowym. W chwili przyłożenia bańki do skóry i dociśnięcia jej, tworzy się wewnątrz niej podciśnienie. Zarówno skóra jak i tkanka podskórna zostają zassane do bańki.

Efekty masażu bańką chińską

Masaż taki ma wprost zbawienny wpływ na wygląd skóry. Już po zaledwie kilku krótkich zabiegach widać wyraźną poprawę jędrności skóry, jest ona znacznie gładsza i po prostu ładniejsza. Warto  wiedzieć, że właśnie masaż bańką chińską uważa się obecnie za jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się cellulitu. Dzięki masażom takim można wymodelować sylwetkę, podnieść pośladki.

Bańka chińska to jednak nie tylko sposób na piękne ciało. Jest to także sposób na pozbycie się bólów mięśniowych, różnego rodzaju obrzęków, na poprawę krążenia krwi oraz limfy i ogólne oczyszczenie organizmu z toksyn. Należy wiedzieć, regularne masowanie bańką chińską może podnieść odporność organizmu.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy może poddać się masażowi bańką chińską. Nie jest ona polecana osobom o bardzo wrażliwej skórze ze skłonnością do pękających naczynek, tak zwanych pajączków. Jak i w przypadku innych masaży, przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe, gorączka, gruźlica, stany zapalne skóry.

Samodzielnie czy w gabinecie masażu?

Masaż bańką chińską można jak najbardziej wykonać samodzielnie, trzeba jednak posiadać pewną wiedzę na temat tego masażu i posiadać wprawę. W przeciwnym wypadku można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc i narobić wiele bolesnych siniaków. Lepiej też zainwestować w bańki gumowe, a nie szklane. Może je już za kilka złotych kupić między innymi w aptece. Czasem sam filmik instruktażowy może nie wystarczyć, dlatego warto zamówić choć jeden profesjonalny masaż, by zobaczyć, na czym on polega.

fot. Parker Knight źródło: flickr.com