Zwiększ trwałość lakieru na paznokciach – poznaj kilka sposobów

paznokciePomalowane paznokcie stanowią dla kobiecych dłoni największą ozdobę. Czerwonokrwiste, neonowe, french, w kropki czy ombre – bez względu na wzór i kolor lakieru – nadają każdym paznokciom niepowtarzalnego wyglądu. Dlatego chcemy, by efekt manicure utrzymywał się na nich jak najdłużej. Jednak zwykle trwałość lakieru na paznokciach nie przekracza 2 lub 3 dni. Czy można jakoś wydłużyć ten czas? Bez problemu! Poznaj kilka skutecznych sposobów i ciesz się swoim manicurem nawet przez 2 tygodnie!

Domowe techniki zabezpieczające

Wpływ na trwałość naszego manicure mają nie tylko produkty, które nakładamy na paznokcie po pomalowaniu ich lakierem, ale też wszystko, co poprzedza ten proces. Lakier nie utrzyma się zbyt długo na tłustej powierzchni, dlatego przed malowaniem należy odtłuścić płytkę paznokcia np. alkoholem salicylowym. Wbrew pozorom, tej funkcji nie spełni zmywacz. Jeszcze do niedawna większość z nich posiadała w swoim składzie aceton, jednak ze względu na jego działanie wysuszające i osłabiające płytki, coraz częściej zastępuje się go substancjami nawilżającymi. Mają one niestety w sobie pewną zawartość tłuszczu, która powoduje, że lakier nie przyczepia się właściwie do paznokcia i szybko z niego odpryskuje.

Produkty uniwersalne

Nic nie dzieje się samo – by kolorowy lakier utrzymał się na paznokciach dłużej niż 1-2 dni, należy aplikować na nie odpowiednie preparaty zabezpieczające.

  • Jeżeli chcemy zwiększyć trwałość manicure na paznokciach, po odtłuszczeniu płytek warto nałożyć na nie jedna warstwę odżywki lub bazy, która wzmocni i wyrówna paznokieć, zapobiegnie jego żółknięciu i przygotuje jego powierzchnię na przyjęcie kolorowego lakieru.
  • Po pomalowaniu paznokci wybranym kolorem dobrze jest zabezpieczyć go również jedną warstwą lakieru chroniącego kolor tzw. Top Coat, który może przedłużyć jego trwałość nawet do 7 dni, a dodatkowo go nabłyszczy.
  • Warto korzystać z uniwersalnych produktów, które spełniają kilka funkcji na raz – bazę wzmacniającą i wybielającą, podkład pod lakier, top coat zabezpieczający kolor i nabłyszczacz – polecają specjaliści marki Maybelline Trends – pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu oraz pieniędzy, które musiałybyśmy przeznaczyć na zakup kilku różnych preparatów.

Manicure hybrydowy – możliwy też w domu!

Coraz większą popularnością cieszy się manicure hybrydowy – zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych. Jego nieodzowną zaletą jest to, że może utrzymać się na paznokciach przez 2 lub nawet 3 tygodnie. Do jego wykonania potrzebny jest sylikonowy żel (dostępny najczęściej w pędzelku), a także lampa UV do jego utwardzania. Lakierożele można spotkać w wersji bezbarwnej lub kolorowej. Zabieg ten jest bezpieczny dla paznokci i nie prowadzi do zniszczenia płytki. Jeśli jednak chcemy wykonać manicure hybrydowy w warunkach domowych, trzeba należy liczyć się z koniecznością zainwestowania pewnej kwoty pieniędzy w profesjonalny sprzęt – żel i lampę UV.

Nie taki zwykły lakier

Trwałość lakieru na paznokciach zależy w dużej mierze od samego lakieru. Jeżeli chcemy, by lakier utrzymał się na dłoniach przynajmniej przez 7 dni, warto wybrać taki, który posiada żelową konsystencję – polecają specjaliści marki Maybelline Trends. To ciekawa alternatywa dla metody hybrydowej, która pozwoli uzyskać trwały, lśniący i odporny na uszkodzenia manicure bez konieczności utrwalania go pod lampą UV.

Przezorny zawsze ubezpieczony!

Jeżeli chcemy by lakier na paznokciach utrzymał się jeszcze dłużej, powinnyśmy go jak najlepiej chronić podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Sprzątanie i naczyń należy zawsze wykonywać w rękawiczkach – wpływ na odpryskiwanie lakieru mają nie tylko środki chemiczne, ale też gorąca woda. Paznokci nie należy zwężać po bokach – można w ten sposób uszkodzić płytkę paznokcia, która będzie się później zadzierać i powodować odpryskiwanie lakieru.