Depilacja laserowa

depilacja laserowaNiechciane owłosienie ? jest to problem znacznej większości kobiet, bo przecież każda kobieta chciałaby raz na zawsze mieć piękne, gładkie nogi, chciałaby nie musieć niemal codziennie golić włosów pod pachami czy okolic intymnych.

Duży problem dla znacznej części pań stanowi także popularny ?wąsik? pod nosem. Golenie zwykłą maszynką jest czasochłonne i do tego podrażnia skórę, nie każda kobieta ma też ochotę na używanie depilatora. Daje on nieco lepsze efekty niż tradycyjna maszynka, jednak włosy i tak wciąż odrastają… Ale czy muszą? Otóż niekoniecznie, jeśli postawimy na depilację laserową!

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem usuwania niechcianego owłosienia przy pomocy lasera. Zabieg ten oferowany jest przez większość dobrych gabinetów kosmetycznych. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia, ponieważ wiązka lasera (gdy odpowiednio jest dobrana moc oraz czas trwania impulsu) przenika przez skórę, a następnie niszczy włosy razem z korzeniami, w związku z czym włosy nie odrastają. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezinwazyjnym oraz bezpiecznym.

Przygotowanie do zabiegu

Choć zabieg rzeczywiście jest bezpieczny, przed jego wykonaniem musi odbyć się konsultacja i tak zwana próba laserowa. Następnie zabieg można wykonać już po dobie. Warto pamiętać o tym, że na miesiąc przed zabiegiem należy zregenerować z opalania na słońcu oraz z solarium. Ponadto należy odstawić leki światło-uczulające, herbaty z nagietkiem i dziurawcem, kremy czy maści z retinolem, witaminą A oraz C. To, na ile będzie skuteczny zabieg, w dużej mierze zależy od tego, w jakiej fazie wzrostu jest włos. Przynajmniej na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z tradycyjnej depilacji oraz peelingu.

Przeciwwskazania

Podstawowe przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca, padaczka, łuszczyca, cukrzyca, stany zapalne skóry. Dodatkowo osoby, które posiadają bardzo jasne włosy muszą liczyć się z tym, że zabieg może nie być skuteczny, bo włosy takie często nie reagują na wiązkę lasera.

Po zabiegu

Zazwyczaj po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, czasem występuje również obrzęk, dlatego też o skórę należy zadbać, dobrze ją nawilżać, unikać opalania, nie używać peelingu dopóki skóra nie powróci do normy. Jeden zabieg zazwyczaj nie usuwa wszystkich włosów na dobre (ze względu na wspomnianą różną fazę wzrostu włosów), dlatego dla uzyskania w pełni satysfakcjonującego efektu należy go powtórzyć około 5 razy.