Dieta Fultona

Dieta FultonaDieta Futona inaczej nazywana jest dietą SiX weeks to OMG, czyli 6 tygodni do okrzyku: O Mój Boże!. Dieta ta obala wszystkie przyjęte dotychczas zasady odchudzania, a przede wszystkim mówi, że wystarczy jeść trzy posiłki dziennie, a zamiast śniadania wystarczy pić kawę.

Dieta złożona jest z trzech planów odchudzania: Fala (wave) ? najmniej restrykcyjny, wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany w codziennym żywieniu, dzięki niej można zrzucić ok. 4-5kg w ciągu cyklu; Płomień (blaze) ? można stracić ok. 6,5kg w ciągu cyklu; Wstrząs (quake) ? najtrudniejszy i najbardziej efektywny plan pozwalający zrzucić do 9kg w ciągu cyklu.

Elementem diety są chłodne kąpiele, które powinno się brać z samego rana (woda o temperaturze ok. 15-20 stopni). Kąpiel powinna być brana według harmonogramu: Fala ? ok. 8 min. w wodzie; płomień ? najpierw 3 minuty należy siedzieć, potem 5 minut leżeć; wstrząs ? należy leżeć w wodzie przez ok. 10 min. W każdym tygodniu temperaturę wody należy obniżać o 1 stopień.

Dodatkowo, w diecie tej ważny jest ruch: fala ? 30 min treningu po pierwszym posiłku, 15 min przed drugim i przed trzecim posiłkiem; płomień ? 45 min po pierwszym posiłku, 15 min przed drugim i trzecim; wstrząs ? 45 min po I posiłku, 30 min przed II i III posiłkiem.

Pomiędzy posiłkami należy zachować odpowiedni odstęp. Nie można jeść również dwie godziny przed snem. Ilość spożywanych produktów uzależniona jest od wybranego planu: fala ? 120g węglowodanów z jarzyn i 3 owoce dziennie; płomień ? 90g węglowodanów przyswajanych z jarzyn i 2 owoce dziennie; wstrząs ? 60 g węglowodanów przyswajanych z jarzyn oraz 1 owoc dziennie.
Jest to dieta wyłącznie dla osób zdrowych.