Laser frakcyjny – na co pomaga?

laser frakcyjnyZmarszczki, rozstępy, blizny potrądzikowe, kurze łapki, zmiany tekstury skóry, blizny pooparzeniowe i chirurgiczne powoli przestają być problemem i źródłem głębokich traum.

Zmarszczki, rozstępy, blizny potrądzikowe, kurze łapki, zmiany tekstury skóry, blizny pooparzeniowe i chirurgiczne powoli przestają być problemem i źródłem głębokich traum. Odpowiedzią na te i wiele innych problemów ze skórą jest laser frakcyjny. Czytaj dalej, aby poznać jego właściwości.

Czym jest laser frakcyjny?

Koncepcja lasera frakcyjnego narodziła się w 2004 roku jako odpowiedź na elementy ryzyka związane ze stosowaniem tradycyjnych zabiegów laserowych. Obecnie mamy do czynienia z najnowocześniejszymi urządzeniami, które wykonują bardzo wąskie kolumny ablacji, dodatkowo skracając czas rekonwalescencji osób poddających się zabiegom laserem frakcyjnym.

Zalety lasera frakcyjnego

Skuteczność działania lasera frakcyjnego potwierdzają zarówno pacjenci, jak i lekarze. Nie można naturalnie traktować go jako cudownego remedium na wszystkie niedoskonałości skóry, w dodatku działającego natychmiast. Prawdą jest i to, że po zabiegu skóra wymaga okresu rekonwalescencji, ale warto jednak przeczekać ten czas, bo ostateczne efekty są spektakularne.

Jak działa laser frakcyjny?

Czym się różni działanie lasera tradycyjnego od frakcyjnego? Przede wszystkim zakresem tkanki, która jest poddana zabiegom. Laser frakcyjny wytwarza w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia. Wiązka emisyjna nie działa na całą skórę, ale jest rozproszona i obejmuje wyselekcjonowane punkty. Te „uszkodzone” elementy pokrywają zazwyczaj około 20-30% leczonej powierzchni. Sąsiadują ze strefami zdrowymi, które odgrywają rolę zapory przed infekcjami. Laser frakcyjny stymuluje uszkodzoną tkankę do produkcji większej ilości zbawczego kolagenu, który ujędrnia skórę i czyni ją gładszą i zdrowszą.

Laser frakcyjny – zakres zastosowania

Przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 lekarze medycyny estetycznej wykonują wiele zabiegów odmładzających, regeneracyjnych i leczniczych, które obejmują:
– twarz,
– dekolt,
– szyję,
– plecy,
– brzuch,
– okolice oczu,
– grzbiety rąk,
– czoło,
– kąciki warg.

Jak widać, są to większe partie skóry, ale i fragmenty (np. lwia zmarszczka). Warto podkreślić, że laser frakcyjny doskonale sprawdza się w leczeniu i odmłodzeniu tych fragmentów skóry, które do tej pory uchodziły za najtrudniejsze — dłonie i szyja. O pełnym zakresie działania lasera frakcyjnego, wyposażonego dodatkowo w skaner umożliwiający dobranie optymalnych parametrów zabiegu, można przeczytać na stronie https://www.ruczajclinic.pl/medycyna-estetyczna/laser-frakcyjny/.Technologia wykorzystywana przez laser frakcyjny CO2 pozwala m.in.:
– przeprowadzić lifting twarzy, wygładzić zmarszczki, zlikwidować bruzdy,
– wyleczyć szpecące blizny potrądzikowe i po ospie,
– zredukować przebarwienia,
– zlikwidować plamy pigmentacyjne i naczyniowe,
– podnieść napięcie skóry na brzuchu i w okolicach ramion,
– zlikwidować rozstępy, blizny pooperacyjne (np. po cięciu cesarskim, plastyce brzucha), powypadkowe, po ugryzieniach,
– zregenerować skórę zniszczoną przez działanie promieni UV,
– pozbyć się nierówności w kolorycie skóry.

Zalety zastosowania lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny nie jest cudownym remedium na wszystkie kłopoty ze skórą. Nie zatrzyma też procesów starzenia. Jednak zabiegi z jego użyciem gwarantują długotrwałe i sprawdzone rezultaty. Dzięki temu cera będzie odmłodzona o kilkanaście lat, defekty zlikwidowane lub zminimalizowane, a korekcja blizn i przebarwień trwała. Oczywiście trzeba wybrać renomowany gabinet, stosować się do wszystkich zaleceń lekarza i właściwie pielęgnować skórę po zabiegu.