Domowe sposoby na cellulit

cellulitAbsolutnie każda kobieta, która ma cellulit, wie o tym, że jeśli  nie podejmie odpowiednich kroków w celu jego zlikwidowania, będzie się on powiększał.

A tego przecież nie chcemy! Osławiona ?skórka pomarańczowa? wcale nie musi istnieć, można się jej pozbyć łatwiej, niż się to wydaje. Trzeba jednak wiedzieć jak, trzeba odrobinę czasu i konsekwencji w działaniu!

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Oczywiście, zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby udanie się do dobrego gabinetu kosmetycznego czy też medycyny estetycznej i poddanie się tam serii zabiegów antycellulitowych. Wprost zbawienny wpływ na skórę mają takie zabiegi jak między innymi endermologia, mezoterapia czy drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską, masaż pneumatyczny. Wszystko to brzmi pięknie, ale…

No właśnie! Jest jedno ?ale?, pod którym najczęściej kryje się brak czasu na przesiadywanie w owych gabinetach czy też po prostu brak pieniędzy, bo ceny najtańszych zabiegów antycellulitowych w salonach kosmetycznych zaczynają się średnio od około 50zł (mówimy tu głównie o masażach manualnych), a są i takie zabiegi za które trzeba zapłacić 150-250zł każdorazowo. Co więcej, nie wystarczy poddać się jednemu zabiegowi, aby uzyskać pożądany efekt, bo zazwyczaj należy wykonać serię od 5 do 10 zabiegów (w zależności od rodzaju zabiegu, skali problemu).

W domu także można walczyć z cellulitem!

Zdecydowanie najlepiej jest oczywiście nie dopuścić do jego powstania poprzez regularne ćwiczenia, dobrą dietę, właściwe nawilżanie skóry dobrymi kosmetykami, domowe masaże, peelingi etc. Rzecz jasna, łatwo się mówi! Kiedy jednak znienawidzony cellulit już jest, nie należy się załamywać, bo można się go pozbyć stosując się do poniższych rad:

Po pierwsze należy zadbać o to, aby krążenie krwi było prawidłowe. Wystarczy, że w czasie brania prysznica poświęcimy kilka minut dziennie na polewanie się na zmianę ciepłą i zimną wodą. Krążenie zostanie skutecznie pobudzone! Miejsca dotknięte cellulitem warto myć ruchami kolistymi przy pomocy przykładowo specjalnej rękawicy.

Bardzo ważne jest to, aby regularnie robić peeling. Dzięki temu usuniemy zrogowaciały naskórek i w ten sposób ?otworzymy drogę? różnego rodzaju kremom i balsamom, które zwyczajnie będą mogły wchłonąć się głębiej, a tym samym zadziałać bardziej skutecznie. Można także pokusić się o samodzielne wykonywanie masażu bańką chińską. Tu jednak uwaga! Przed przystąpieniem do działania, warto dobrze zapoznać się z procedurą takiego masażu, aby sobie nie zaszkodzić.