Jak skutecznie usuwać owłosienie? Różne sposoby i porady!

Masz już dość klasycznych maszynek do golenia i szukasz alternatyw, które pomogą Ci skutecznie uporać się z niechcianym owłosieniem? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, mogących raz na zawsze rozwiązać Twoje problemy z szybko odrastającymi włoskami. Rozsiądź się wygodnie i przeczytaj artykuł już teraz!

Dlaczego warto zrezygnować z klasycznych golarek?

Pomimo tego, że standardowe maszynki do golenia kuszą swoją niską ceną, jak już pewnie zauważyłaś, efekty ich działania są zwykle krótkotrwałe. A to ze względu na to, że ostrza takiej golarki nie usuwają na stałe cebulki włosa, a obcinają go tuż u nasady, co nie hamuje odrastania. W efekcie tego już nawet następnego dnia możesz zauważyć na swoim ciele czarne kropki, czyli nic innego jak włosy, które zaczęły rosnąć.

Poza tym nie ma co ukrywać, że korzystanie ze zwykłych maszynek do golenia jest często niehigieniczne. Dlaczego? Nierzadko zdarza się, że używamy tej samej golarki więcej niż jeden raz – a w końcu, jak wskazuje nazwa, jednorazowa maszynka powinna posłużyć nam na jedno golenie. Jeśli zatem zostawiasz ją pod prysznicem albo na wannie, do czasu następnego cyklu usuwania włosków na ostrzu maszynki zasiedlą się bakterie, które mogą powodować podrażnienie lub nawet zapalenie mieszków włosowych!

Korzystając z jednorazowych maszynek, które są najczęściej plastikowe, przykładamy się do zanieczyszczania planety. Zastanów się, ile takich golarek można zużyć w ciągu roku. Łączny koszt ich zakupu przez całe życie może się okazać zaskakująco wysoki. Czy nie lepiej zatem skorzystać z alternatyw albo zainwestować w sprzęt umożliwiający usunięcie włosków na stałe?

Poznaj alternatywy dla klasycznej maszynki

Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze sposoby na usuwanie włosków, które pomogą Ci pożegnać się z jednorazową maszynką i częstym goleniem. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdziesz ten idealny!

Depilator

Depilator, choć początkowo może odstraszać swoją ceną, pomoże Ci najskuteczniej usunąć włoski tak, aby odrastały wolniej. Jakościowe urządzenia, które znajdziesz w sklepach, kosztują zwykle od 500 zł wzwyż, natomiast bardzo przekonujący jest fakt, że taki zakup to jednorazowa inwestycja, zapewniająca wyjątkowy komfort i oszczędność czasu.

Poszukując idealnego modelu, natkniesz się na 3 rodzaje depilatorów: tradycyjne, laserowe oraz świetlne. Najtańszą opcją jest depilator tradycyjny, natomiast pozbywanie się nim owłosienia może być bolesne. Poza tym cały proces trwa długo, a włoski odrastają tylko nieco wolniej w porównaniu do jednorazowej maszynki.

Z kolei depilatory laserowe charakteryzują się często zbyt wysoką mocą, która w połączeniu z niewystarczającym doświadczeniem może powodować poparzenia. To właśnie dlatego zabieg usuwania włosków tym sprzętem wykonują profesjonaliści. Łączny koszt takich sesji jest jednak wysoki, więc warto sięgnąć po depilator świetlny. Jak działa i czym się on wyróżnia?

Depilator świetlny tak, jak wskazuje nazwa, działa przy wykorzystaniu światła, a konkretniej – wiązek świetlnych. Niszczą one cebulki włosków, co sprawia, że odrastają znacznie wolniej. Przy regularnej depilacji takim urządzeniem możesz zapomnieć o ręcznym usuwaniu włosków nawet na kilka miesięcy! Co ważne, korzystanie z takiego akcesorium jest w pełni bezbolesne, a także szybkie i sprawne.

Golarka

Elektryczna golarka to strzał w dziesiątkę w sytuacji, gdy nie chcesz używać jednorazowych maszynek, a zależy Ci na szybkim usunięciu włosków na przykład z rąk albo nóg. Pomimo tego, że golenie tym urządzeniem zajmuje jedynie chwilę, warto wiedzieć, że usunięte włoski prędko odrosną.

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele damskich akcesoriów tego typu, natomiast równie dobrym wyborem okaże się golarka męska! Nierzadko taki sprzęt wyróżnia się ostrzejszymi końcówkami niż w przypadku odpowiedników przeznaczonych dla kobiet.

Krem do depilacji

Krem do depilacji docenią w szczególności osoby z wrażliwą skórą. Jeśli po goleniu standardową maszynką zauważasz na swoim ciele podrażnienia albo po prostu nie chcesz inwestować w depilator czy golarkę, koniecznie rozejrzyj się za tym produktem. Wystarczy, że równomiernie rozsmarujesz go na powierzchni skóry, następnie odczekasz kilka minut i gotowe! W drogeriach znajdziesz nie tylko kremy do depilacji do nóg czy rąk, ale i okolic bikini, a nawet twarzy.

Depilacja woskiem lub pastą cukrową

Depilowanie ciała woskiem lub pastą cukrową to kolejny skuteczny sposób na usuwanie owłosienia. Zanim jednak się za to zabierzesz, upewnij się, jak zrobić to w poprawny sposób.

 

Jak pozbyć się blizny? Skuteczne sposoby na zmniejszenie jej widoczności