Fale jak z plaży

faleProponujemy wam delikatną i dziewczęcą fryzurę. Loki to chyba najpopularniejsza fryzura. Wymagają nieco czasu, zwłaszcza gdy zależy nam na perfekcji.

Na szczęście nie są trudne i przy odrobinie wprawy można je zrobić samemu. Loki jakie dziś proponujemy to tak zwane beach waves. Pasemka nie tylko się kręcą, ale lekko załamują. Tworzy to ciekawy, przestrzenny efekt. Oto jak domowym sposobem zrobić beach waves na ślub.

Loki Krok 1.

Włosy bardzo dokładnie rozczesujemy. Rozczeszemy je też tak, aby swobodnie opadały na ramiona. Używamy do tego dużego grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

Krok 2.

Przy pomocy dużej klamry spinamy włosy z górnej partii głowy. Pozostałym włosom pozwalamy swobodnie opadać. To właśnie te włosy długie będziemy kręcić jako pierwsze.

Krok 3.

Nasze włosy długie spryskujemy kosmetykiem do termoochrony. Można je kupić w każdej drogerii. Naprawdę warto ich używać. Taki spray sprawi, że gorąco lokówki nie zniszczy i przesuszy włosów. Używamy go także, gdy suszymy włosy bardzo gorącym powietrzem z suszarki, bądź często prostujemy włosy.  Fryzury ślubne powinny być zrobione z zadbanych i zdrowych włosów.

Krok 4.

Możemy teraz przystąpić do kręcenia włosów. Używamy do tego lokówki o niezbyt dużej średnicy. Większa średnica sprawi bowiem, że otrzymamy delikatne fale, nie zaś dziewczęce loczki. Pasmo owijamy wokół lokówki i trzymamy jakieś 15-20 sekund.

Krok 5.

Kręcimy kolejne pasma mniej więcej o szerokości 3-4 centymetrów. Możemy wcześniej rozdzielić kolejne pasma za pomocą grzebienia.

Krok 6

Gdy skończymy kręcić wszystkie pasma rozwijamy wcześniej spięte pasemko. Je również kręcimy dokładnie w ten sam sposób, co poprzednie.

Krok 7.

Jedno z pasemek z nad czoła możemy delikatnie przepleść między falami i upiąć za uchem. Otrzymamy w ten sposób niezwykle dziewczęcą fryzurę.