Krótka fryzura z pazurem

krótka fryzuraPamiętacie krótką fryzurę Halle Berry? Pomimo, iż jej włosy były bardzo krótkie, to zawsze wyglądały sexy. A to dlatego, że aktorka poświęcała nieco uwagi ich stylizacji. Jest to na prawdę bardzo łatwe i bardzo szybkie. Potrzebna jest nam suszarka do włosów, okrągła szczotka i guma do włosów. Kosmetyk ten sprawia, ze włosy są bardzo elastyczne, przez co lepiej się je układa. A przy tym guma jest znacznie bardziej trwała, niż np: żel do włosów. Pokażemy wam krok po kroku, jak włosy krótkie mogą nabrać zadziorności. Modne fryzury w tym sezonie wymagają właśnie takiego rockowego pazura.

suszarka do włosów

Krok 1.

Włosy krótkie jak żadne inne potrzebują zwiększenia objętości. Dzięki temu włosy staną się bardziej puszyste, a także będą wyglądały na gęstsze. Włosy z przodu nawijamy na okrągłą szczotkę. Następnie suszymy je suszarką. Najlepiej, aby temperatura suszenia nie była zbyt wysoka. Dzięki temu nasze włosy się nie przesuszą. Gdy jednak często używamy suszarki powinnyśmy używać kosmetyków nawilżających.

Krok 2.

Czas na dodanie fryzurze charakteru. Potrzebujemy do tego gumy do stylizacji. Gumę  starannie wcieramy w dłonie, a następnie wmasowujemy we włosy. Będziemy przede wszystkim stylizować włosy nad czołem. Włosom po bokach możemy poświęcić nieco mniej uwagi.

krótkie włosy

Krok 3.

Każdy kosmyk łapiemy w dwa palce i delikatnie wywijamy go do góry, bądź do przodu. Robimy to tak długo, aż uzyskamy zadowalający efekt.

kosmetyk do włosów

Krok 4.

Aby włosy krótkie nabrały lekkości i trwałości stosujemy lakier do włosów. Możemy także użyć nabłyszczacza. Efekt będzie bardziej spektakularny. Zadziorna, krótka fryzura jest już gotowa.