Jak zwalczyć kaszel palacza?

Jak zwalczyć kaszel palacza

Kiedy palisz papierosy, cygara lub sięgasz po waporyzatory, wdychasz wiele składników chemicznych. Te związki zbierają się w gardle i płucach, a po pewnym czasie może być ich już tak dużo, że organizm będzie próbował je usunąć. Kaszel palacza to naturalny sposób na oczyszczenie dróg oddechowych. Bywa on niestety bolesny i niekontrolowany, co przekłada się na samopoczucie i interakcje społeczne.

Czym spowodowany jest kaszel palacza?

Rzęski to maleńkie struktury przypominające włosy, które są ułożone wzdłuż dróg oddechowych. Podczas palenia tracą one część zdolności wypychania chemikaliów i innych obcych substancji z płuc. Z tego powodu toksyny pozostają w nich znacznie dłużej niż normalnie. W odpowiedzi twoje ciało musi wywoływać bardziej intensywny kaszel, aby je zniwelować i dlatego ranny kaszel palacza jest najbardziej irytujący i może nawet powodować ból. Rzęski odzyskują swoją funkcję dopiero wtedy, gdy nie pali się przez kilka godzin. Warto o tym pamiętać, gdyż dzięki temu możesz przygotować sobie odpowiednie tabletki do ssania, po które sięgniesz od razu po przebudzeniu.

Jak sobie radzić z kaszlem palacza?

Pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić, aby pozbyć się kaszlu palacza, jest oczywiście rzucenie palenia. Niestety niewiele uzależnionych od nikotyny osób będzie w stanie zrobić to z dnia na dzień. Istnieje jednak kilka środków, które sprawią, że kaszel palacza stanie się mniej uciążliwy. Do najpopularniejszych rozwiązań należą tabletki do ssania. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić skład produktu ? wtedy zobaczysz, czy konkretny produkt rzeczywiście może wspomóc twój układ oddechowy.

Tabletki do ssania powinny przede wszystkim nawilżać gardło i błony śluzowe. Ich kolejnym zadaniem jest ?nałożenie? warstwy ochronnej na zewnętrze ścianki układu oddechowego. Dzięki temu będą mogły szybciej się odbudować oraz nie będą oddziaływać na nie wolne rodniki, które dostarczasz do płuc wraz z dymem.

Kwas hialuronowy w tabletkach do ssania

Dym papierosowy bierze udział w patogenezie różnych chorób wpływających na ilość kwasu hialuronowego w organizmie. Ten organiczny związek chemiczny jest potrzebny do zwalczania stanów zapalnych, przyspiesza regenerację, a także wykazuje świetne właściwości wchłaniania śluzu zalegającego w drogach oddechowych. Jeśli palisz cygara, papierosy tradycyjne lub e-papierosy, najlepszy jest kwas hialuronowy na gardło, który pomaga zmniejszyć przykre skutki nałogu. Postaw na tabletki do ssania takie jak Cevitt Gardło z kwasem hialuronowym tworzącym w kontakcie ze śliną hydrożelowy opatrunek na powierzchni błony śluzowej gardła.

Jak długo trwa kaszel palacza?

Uporczywe kaszlenie może trwać parę dni, tygodni, a nawet i całe życie, w zależności od intensywności palenia i stosowania środków zapobiegawczych. Jeśli zdarza ci się zapalić raz na jakiś czas, kaszel przeważnie znika w ciągu kilku dni. Jeśli palisz regularnie, prawdopodobnie będziesz mieć objawy tak długo, jak palisz. Tabletki do ssania mogą zmniejszyć uciążliwość objawów, a nawet zniwelować kaszel palacza ? pamiętaj jednak, że najlepiej dla twojego zdrowia będzie się pozbyć przyczyny kaszlu, czyli po prostu skończyć z papierosami.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.