Kasia Zagajewska i jej ozdoby

Kasia Zagajewska, projektantka marki boZka tworzy fascynatory, toczki, woalki, opaski i w zasadzie wszystko, co można nałożyć na głowę lub wpiąć we włosy. Od 2 lat całkowicie poświęca się budowaniu marki, która wcześniej była jej pasją.

Kasia Zagajewska

W Polsce pojawia się coraz więcej młodych projektantów. Zwykle tworzą ubrania. Skąd pomysł na dość nietypowe dodatki na głowę?

Moda fascynowała mnie od dziecka. Wprawdzie wybrałam nieco artystyczny kierunek studiów i jak mi się wówczas wydawało, bardziej praktyczny, jednak nie dawała mi ona spokoju. Gdy ujrzałam fascynatory, wiedziałam, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Pierwszy model otrzymałam od przyjaciółki w prezencie. Zaczęłam poszukiwania kolejnych, jednak nie znalazłam odpowiedniego, prostego minimalistycznego, w którym mogę wyjść zarówno do kawiarni jak i na imprezę. Postanowiłam zdobyć wiedzę na fototemat ich tworzenia, eksperymentowałam i szyłam je dla siebie oraz bliskich, co dawało mi ogromną satysfakcję.

W którym momencie zdecydowałaś, by hobby przemienić w pracę?

To narastało powoli. Z każdym nowym pomysłem, projektem, zdobywanym doświadczeniem kreowała się w mojej głowie wizja marki. Wspierali mnie w tym bliscy. Ale przyczynili się do tego też zupełnie obcy ludzie, którzy zaczepiali mnie, gdy wychodziłam na ulicę w fascynatorze i pozytywnie komentowali. Przełomowym momentem, było jednak otrzymanie dofinansowania z unijnych środków na otwarcie działalności.foto

Czy to zmieniło Twój stosunek do tego co robisz?

W pewnym sensie tak. Już nie tworzę tylko dla siebie, dla zabawy. A to wymaga bycia uważnym na potrzeby innych kobiet. Słucham ich, spotykam je na targach, rozmawiam z nimi i koresponduję. Ale to sprawia mi jeszcze większą przyjemność- robię to dla konkretnych osób.

Jaki jest Twój największy sukces?

Każde miłe słowo, mail od zadowolonej klientki z podziękowaniem i zdjęciami, komentarz czy ten wywiad to dla mnie mały sukces.

Jak określiłabyś swój styl? foto

Minimalistyczny, nowoczesny, elegancki…

Tworzysz akcesoria na co dzień i na różne okazje. Właśnie powstała Twoja kolejna kolekcja ślubnych dodatków do włosów. Nie ma w niej jednak tradycyjnych welonów. Jakie są „Twoje” ślubne klientki, Panny Młode?foto

Może zacznę od tego, że są zawsze sympatyczne. To kobiety, które maja własny styl, lub go szukają. Na co dzień są romantyczne, nowoczesne, oryginalne, maja poczucie humoru i w dniu ślubu też chcą to pokazać. Nie są mocno przywiązane do tradycji. Owszem, jest ona dla nich punktem wyjścia. Jednak priorytetem jest, by czuć się wyjątkowo i pozostać w zgodzie z własnym stylem. Poszukują zatem różnych możliwości. Wybierają mocne geometryczne formy, zabawne kokardy, nowoczesne toczki, wianki, delikatne opaski lub woalki, które mają najwięcej wspólnego z welonem.

Gdzie można zakupić Twoje projekty?

Zapraszam do mojego butiku on-line gdzie można zakupić gotowe projekty lub zamówić spersonalizowany dodatek do włosów. Ponadto współpracuję z Atelier Rina Cossack, Paon Nonchalant, czy Justyna Ołtarzewska – Atelier Mody- tam można obejrzeć na żywo i zakupić moje projekty.foto

Kolekcja ślubnych dodatków do włosów 2015: boZka
Zdjęcia: INVIDIA ME
Modelka: Agnieszka Niekraszewicz
MUA: Honorata Tylkowska
Suknie: Rina Cossack