Ekstrawagancka fryzura – upinany irokez

modne fryzuryIrokezy kojarzą się przede wszystkim z ekstrawaganckimi fryzurami noszonymi przez punków. Taka fryzura wymaga jednak wielu wyrzeczeń i raczej nie nadaje się na co dzień. My jednak proponujemy takiego irokeza, którego można bardzo łatwo zrobić samemu w domu. I nie trzeba do tego ani golarki, ani też cukru. Wystarczą wsuwki i sporo lakieru do włosów. Z taką fryzurą zaszalejemy na niejednej imprezie. A po powrocie łatwo i szybko wrócimy do swojej zwykłej fryzury. Oto jak łatwo i szybko zrobić modne fryzury, jakimi są irokezy.

irokez

Krok 1.

Tworzymy przedziałek na linii, na której kończy się nasza prawa brew. Najłatwiej będzie nam go wykonać za pomocą grzebyka ze szpikulcem. Będzie on szczególnie pomocny, gdy nasze włosy długie są bardzo gęste i się kręcą. Włosy które pozostaną na środku podpinamy podłużną spinką.

Krok 2.

Teraz robimy przedziałek z lewej strony. Tak samo włosy, które pozostaną na środku upinamy dużą spinką.

fryzura

Krok 3.

Boki fryzury musimy wygładzić. Najbardziej odpowiednia będzie płaska szczotka. Jeżeli mamy wyjątkowo niesforne włosy długie, najlepiej posłużyć się kosmetykiem wygładzającym.

fryzury

Krok 4.

W tył włosów wpinamy spinkę zwaną bananem. Jest to lekko wygięta spinką z dużą ilością drobnych ząbków. Dzięki niej fryzura jest lekko lekko uniesiona i bardzo dobrze się trzyma. Kipmy ją w drogeriach, sklepach z artykułami fryzjerskimi. Można ją także zamówić przez internet. Pamiętajmy jednak, że taka spinka nie może rzucać się w oczy. Musi mieć dokładnie taki sam kolor, jak nasze długie włosy.

włosy

Krok 5

Możemy usunąć duże spinki, który służyły nam do odseparowania włosów. Za to wpinamy wsuwki, aby irokez utrzymał właściwy kształt. Dla trwalszego efektu możemy zastosować lakier do włosów. Wtedy nasze modne fryzury będą znacznie bardziej trwałe. I wytrzymają niejedno pogo.