Kosmetyki do pielęgnacji włosów

kosmetykiNiemal każda kobieta, która pragnie cieszyć się pięknymi i przede wszystkim zdrowymi włosami, powinna wcześniej czy później sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Trzeba jednak dobrze wiedzieć, jakiego rodzaju kosmetyków można użyć, bowiem jeśli zostaną one źle dobrane, bardziej zaszkodzą, niż pomogą! A zatem jakie kosmetyki należy stosować i jak  je dobrać?

Po pierwsze: szampon!

Absolutnie podstawowym i najważniejszym kosmetykiem do włosów jest oczywiście szampon. Choć wiele osób sądzi, że służy on wyłącznie do mycia włosów ? usuwania z nich zanieczyszczeń, nie do końca jest to prawda. Szampon rzeczywiście ma za zadanie przede wszystkim usunąć owe zanieczyszczenia jak kurz, resztki środków do stylizacji etc., ale ma on także pielęgnować, zapobiegać przetłuszczaniu włosów, które mają do tego skłonność czy też zapobiegać przesuszaniu włosów suchych i łamliwych.

Wybór wśród szamponów jest ogromny! Należy wybrać odpowiedni do rodzaju włosów. I tak, jeśli włosy przetłuszczają się, trzeba sięgnąć po szampon do włosów przetłuszczających się, a nie do włosów suchych czy farbowanych. Włosy suche potrzebują intensywnego nawilżenia, zatem sięgamy po szampon do włosów suchych, który posiada w swoim składzie właściwe substancje nawilżające.

Po drugie: maski, odżywki i balsamy!

Niezależnie od tego, po jaki kosmetyk sięgniemy, czy będzie to maska do włosów, odżywka czy balsam, podobnie jak w przypadku szamponu, trzeba wybrać preparat przewidziany do naszego rodzaju włosów. Ostatnimi czasy bardzo popularne są kosmetyki bez spłukiwania. Nie można się dziwić, gdyż jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i oszczędza sporo czasu, a jednak… Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po maskę lub odżywkę, które następnie należy spłukać. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że owe kosmetyki, które teoretycznie nie wymagają spłukiwania, mogą nadmiernie obciążać włos. Po kosmetyki te nie powinny sięgać szczególnie osoby borykające się z problemem przetłuszczających się włosów, a także z włosami łamliwymi, delikatnymi.