Dieta Ewy Chodakowskiej

ewa chodakowska

Dieta ta nie jest tradycyjną dietą odchudzającą. Można powiedzieć, że jest to bardziej próba zmiany nawyków żywieniowych i zasady zdrowego odżywiania niż dieta odchudzająca. Większość posiłków proponowana przez Chodakowską ma znacznie wyższą wartość energetyczną niż tradycyjne posiłki komponowane w dietach odchudzających. Jest to dieta przygotowana z myślą o osobach aktywnych, które często i długo ćwiczą, a co za tym idzie potrzebują więcej energii.

Menu przygotowane przez Ewę Chodakowską pozwala schudnąć wolniej, ale też skuteczniej. Kluczem do sukcesu jest tutaj jednak wysiłek fizyczny. Bez niego dieta ta może okazać się mniej efektywna.

Stosując się do zaleceń dietetycznych, trzymając się jadłospisu, ograniczając niezdrowe przekąski, a także regularnie ćwicząc można schudnąć ok. 1 kg tygodniowo. Efekty uzależnione są jednak od indywidualnych możliwości i predyspozycji organizmu (niektórzy mogą chudnąć szybciej inni zaś nieco wolniej).

Minusem tej diety jest jej cena. Poszczególne posiłki złożone są często z dość drogich produktów, na które nie każdy może sobie pozwolić. Wiele składników można jednak czymś zastąpić lub wybrać te propozycje, które dopasowane są do naszych możliwości finansowych.  Propozycje przepisów można znaleźć zarówno na profilu Ewy Chodakowskiej na FB jak i w jej książkach.

Przykładowy jadłospis:

śniadanie ? owsianka wg pomysłu Ewy Chodakowskiej;

obiad ? 1.5 szklanka rosołu na ostro, polędwica w kalafiorze;

kolacja ? 2 grzanki z pieczywa pszennego z masłem z czosnkiem i ziołami oraz woda niegazowana.