Lipofilling w pytaniach i odpowiedziach

lipofillingChcesz zredukować niechciane krągłości? Wymodelować sylwetkę lub dodać objętości pośladkom? A może Twoim problemem są zmarszczki lub blizny?

W każdym z tych przypadków przeszczep tkanki tłuszczowej jest dla Ciebie! Przeczytaj, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu nim umówisz się na wizytę.

Dlaczego w lipofillingu wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta?

Dzieje się tak dlatego, że jest ona najbardziej naturalnym wypełniaczem, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii czy pojawienia się powikłań pozabiegowych ? wyjaśniają specjaliści z mających swoje filie w Częstochowie i Bydgoszczy Klinik Esteticmed. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta to także najlepsze źródło mezenchymalnych komórek macierzystych MSC tj. struktur odpowiedzialnych za zachodzące w tkankach procesy naprawcze i za ich naturalne odmłodzenie

Jakie są wskazania do zabiegu?

Jak mówią doświadczeni lekarze specjalizujący się w zabiegach nowoczesnej medycyny estetycznej z Klinik Bieńkowscy Esteticmed zabieg lipofillingu polecany jest osobom, które:

  • chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z jednych okolic ciała i przeszczepić ją w inne,
  • pragną wymodelować kontur twarzy, kształt ud, brzucha czy pośladków,
  • chcą zlikwidować zmarszczki i cienie pod oczami,
  • chcą w bezpieczny i skuteczny sposób spowolnić proces starzenia się skóry,
  • chcą pozbyć się blizn lub pourazowych ubytków tkanki podskórnej,
  • chcą poprawić wygląd swoich dłoni lub narządów rodnych.
Na czym polega zabieg lipofillingu?

Lipofilling polega na wykorzystaniu tkanki tłuszczowej pacjenta do wygładzenia bruzd nosowo-wargowych, zlikwidowania blizn, usunięcia zmarszczek i wymodelowania sylwetki. Obecnie zabieg ten staje się coraz bardziej popularny i może być łączony z tradycyjną liposukcją ? wyjaśniają doświadczeni lekarze z Klinik Esteticmed.pl. Przed zabiegiem w trakcie rozmowy z lekarzem pacjent określa z jakich partii ciała ma zostać pobrana tkanka tłuszczowa i które obszary pragnie poprawić.  Zabieg rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego i pobrania od pacjenta tkanki tłuszczowej (pobranie odbywa się z wykorzystaniem tępej igły kaniuli). Następnie materiał ten zostaje odpowiednio przygotowany tak, by pozostawić jedynie najbardziej wartościowe komórki. Ostatnim etapem zabiegu jest wstrzyknięcie (również za pomocą kaniuli) pozyskanej frakcji w te partie ciała, którym pragniemy dodać objętości. Czas trwania zabiegu zależny jest od wielkości obszaru poddawanego lipofillingowi, zazwyczaj waha się on od 40 minut do 2 godzin.

Czy dzięki przeszczepowi tłuszczu można powiększyć piersi?

Własną tkankę tłuszczową pacjenta można wykorzystać nie tyle do powiększenia piersi, co do ich wymodelowania ? mówią specjaliści w dziedzinie nowoczesnej medycyny estetycznej ze znajdujących się w Częstochowie i Bydgoszczy Klinik Bieńkowscy Esteticmed. Stosując w takim przypadku przeszczep tłuszczu możemy zmienić kształt piersi, poprawić ich jędrność i napięcie oraz sprawić, że będą one wyglądały młodziej.

A co z innymi partiami ciała?

Przeszczepiając tłuszcz z tych partii ciała, w których jest go za dużo możemy wymodelować sylwetkę, co przełoży się na ogólną poprawę naszego wyglądu. Widocznym efektem zabiegu jest również odmłodzenie skóry, przywrócenie jej napięcia oraz właściwego poziomu nawilżenia. Za pomocą lipotransferu możemy także pozbyć się zmarszczek, blizn i innych widocznych śladów upływu czasu na naszej skórze.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg lipotransferu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu w czasie jego trwania odczuwany przez pacjenta dyskomfort jest minimalny ? zapewniają eksperci z Kliniki Esteticmed. Warto dodać, że zabieg ten jest nie tylko bezbolesny, lecz również w pełni bezpieczny dla pacjenta. Wysoki stopień bezpieczeństwa zabiegu gwarantuje odpowiednie pobranie i właściwe przygotowanie tkanki tłuszczowej, jak i sam charakter pobieranego materiału.

Czy istnieją jakieś ograniczenia, co do ilości przeszczepianego tłuszczu?

Jednorazowo od pacjenta można pobrać 20-30 ml tłuszczu, jednak po odwirowaniu tego materiału zostaje jeszcze mniej. Ogólnie w trakcie zabiegu przeszczepiona zostaje ściśle określona ilość tkanki tłuszczowej adekwatnie do ustalonego wcześniej z pacjentem planem poprawy wolumetrycznej ? mówią fachowcy w dziedzinie medycyny estetycznej z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.

Umów się na wykonywany w Klinikach Bieńkowscy Esteticmed zabieg lipofillingu i zwalcz niedoskonałości dzięki własnej tkance tłuszczowej! Zapraszamy do kontaktu!