Makijaż w odcieniach liściastej zieleni

Niebieskie oczy są piękne, ale w sposób konwencjonalny. Znacznie bardziej szlachetna jest liściasta zieleń. Taki odcień tęczówek nie występuje w naturze często – przez co tym bardziej należy go celebrować. Jeśli chcecie podkreślić kolor swoich oczu, skorzystajcie z naszego poradnika. Wszystko, czego potrzebujecie, to kreatywność. I kilka niezbędnych akcesoriów.

Co okaże się potrzebne:

  1. Naturalny cień do powiek.
  2. Zielony cień do powiek.
  3. Czarny cień do powiek.
  4. Płaski pędzel do makijażu.
  5. Cienki pędzel od makijażu.
  6. Pędzel do konturowania.
  7. Maskara.

Krok 1.

Na powieki nałóż bazę pod makijaż. W ten sposób podkład długo utrzyma się na twarzy.

Krok 2.

Na powieki nałóż naturalny cień.

Krok 3.

Przy pomocy cienkiego pędzla zaznacz obok powieki kształt skrzydełka. Gdy makijaż będzie gotowy, Twoja powieka będzie przypominała zielony listek.

Krok 4.

Kontury skrzydełka zarysuj przy użyciu czarnego cienia do powiek.

Krok 5.

Zarysowany kształt zamaluj przy pomocy zielonego cienia. Cała powieka powinna być starannie wypełniona cieniem.

Krok 6.

Chwyć za pędzelek do konturowania i zaznacz krawędzie skrzydełka. Pomocny okaże się w tym czarny cień do powiek. Bądź staranna i pamiętaj: diabeł tkwi w szczegółach.

Krok 7.

Tarczę powieki dolnej zaznacz przy pomocy pędzla do konturowania, najlepiej przy użyciu dwóch cieni: zielonego i czarnego.

Krok 8.

Podkręć rzęsy, a potem wydłuż je przy pomocy maskary.

Wiele kobiet uzna, że zielony makijaż oczu to czyste szaleństwo. Faktycznie, to kolor ciężki do ujarzmienia, ale przy odpowiedniej taktyce i dbałości o szczegóły może on zrobić piorunujące wrażenie – także na mężczyznach. W połaczeniu z czernią zieleń okazuje się znacznie mniej niesforna, a bardziej twarzowa. To kolor odpowiedni dla kobiet pewnych siebie, niezależnych i niczym nieskrępowanych. Pamiętajcie: do odważnych świat należy.