Podkład w płynie

podkład w płynieKrok 3: Podkład w płynie

Jeśli chodzi o podkład, znalezienie idealnego odcienia tego kosmetyku jest priorytetem. Właściwy odcień podkładu ma ogromne znaczenie dla efektu makijażu. Chcąc dobrać odpowiedni odcień sprawdź kolory podkładu na linii żuchwy. Jeżeli podkład będzie niewidoczny bez mieszania go z innym odcieniem, jest to właściwy odcień. Wybór odpowiedniego podkładu odbywa się metodą prób i błędów.

Do zaaplikowania podkładu na skórę możesz użyć palców, albo akcesoriów kosmetycznych, w tym pędzla lub gąbki. Jeżeli chcesz uzyskać lekki efekt krycia, możesz nałożyć podkład palcami. Niemniej nigdy nie dotykaj twarzy zanim dokładnie nie umyjesz rąk. Od razu po zaaplikowaniu podkładu umyj dłonie ciepłą wodą i mydłem ? podkład to bardzo ?brudzący? kosmetyk. Chcąc uzyskać bardziej intensywny efekt maskowania niedoskonałości użyj specjalnego pędzla do aplikowania podkładu lub gąbki kosmetycznej.

Zacznij aplikację podkładu od środka twarzy, a następnie zaaplikuj go na pozostałe partie twarzy. Niektóre kobiety używają lekko zwilżonej gąbki, aby podkład ukrył zmarszczki i stworzył bardziej równomierną powłokę. Do aplikowania podkładu sprawdzą się także niektóre rodzaje pędzli do makijażu.