Masaż kręgosłupa ? kiedy się mu poddać?

masaż kręgosłupaNie ma absolutnie nic lepszego na zwalczenie bólu kręgosłupa niż masaż! Wszelkiego rodzaju tabletki czy maści tylko tłumią problem i to zazwyczaj jedynie na chwilę.

Kiedy przestają działać, ból powraca. Masaż zaś ma za zadanie wyeliminować przyczynę owego bólu kręgosłupa, a przyczyn może być wiele. Warto bliżej przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu jak masaż na ból kręgosłupa, bo może okazać się, że to właśnie on będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Tylko ze skierowaniem, tylko u rehabilitanta!

Masaż, który wykonany ma być w celu wyeliminowania bólu kręgosłupa nie jest zwykłym masażem relaksacyjnym, który może dobrze wykonać niemal każdy masażysta po odbyciu stosownego kursu. Masaż kręgosłupa jest masażem typowo leczniczym, dlatego też koniecznie musi on być wykonany przez profesjonalnego, doświadczonego rehabilitanta. Należy uświadomić sobie jedną rzecz ? źle przeprowadzony masaż może bardzo zaszkodzić!
Jeśli od dłuższego czasu dokucza nam ból kręgosłupa, powinniśmy udać się do lekarza, przeprowadzić zlecone przez niego badania, aby dojść do sedna problemu. Niepozorny ból kręgosłupa może bowiem być zapowiedzią bardzo poważnych problemów zdrowotnych, dlatego nigdy nie wolno go bagatelizować! Jeśli jednak lekarz nie stwierdzi poważnej choroby, powinien wypisać skierowanie na masaż kręgosłupa.

Kiedy na masaż kręgosłupa?

Masaż taki wykonuje się w przypadku, gdy mięśnie zespolone z kręgosłupem nie pracują prawidłowo, kiedy są zbyt mocno napięte, naciągnięte lub też osłabione, przez co kręgosłup staje się mniej stabilny. Masaż kręgosłupa ma za zadanie wyeliminować te problemy, ma na celu wzmocnić słabą tkankę mięśniową i zredukować napięcie.

Przeciwwskazania

Choć dobrze przeprowadzony masaż kręgosłupa ma absolutnie zbawienny wpływ nie tylko na sam kręgosłup, ale i na samopoczucie pacjenta, niestety istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Przede wszystkim masażowi takiemu nie mogą poddać się osoby posiadające obecnie ostre stany zapalne, osoby cierpiące na choroby skórne. Masażu nie można przeprowadzić podczas gorączki, nie poleca się go kobietą w ciąży oraz kobietom w danym momencie miesiączkującym.

fot. Occidental Grand Aruba źródło flickr com