Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowaMikrodermabrazja korundowa to specjalny zabieg kosmetyczny, przeprowadzany poprzez mechaniczne złuszczanie.

Mikrodermabrazja korundowa polega on na starciu warstwy rogowej naskórka. Przy pomocy specjalnej głowicy tworzy się podciśnienie za pomocą próżni, co wprowadza w ruch strumień kryształków wodorotlenku, czyli korundu. Kryształy te nanosi się na skórę, a po skończonym zabiegu zbiera się je oraz umieszcza w specjalnym pojemniku.

Jako, że kryształy te uderzają w skórę z dużą prędkością, efekty zabiegu są wyjątkowo imponujące. Zabieg mikrodermabrazji korundowej zaleca się do każdego typu skóry, a efekty widoczne są od razu. Sama ilość serii dobierana jest indywidualnie. Pod uwagę brane są między innymi rodzaj i kondycja skóry. Warto nadmienić, że zabieg ten może stanowić niejako ?bazę? przed przystąpieniem do laserowych zabiegów foto odmładzania oraz przed usuwaniem tatuaży.

Kto powinien skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji korundowej?

Z zabiegu mikrodermabrazji korundowej powinny skorzystać te osoby, jakie zauważą u siebie następujące objawy: suchość wraz z nadmiernym rogowaceniem skóry, łojotok, przetłuszczanie się skóry, trądzik pospolity, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, nierówności skórne, blizny, przebarwienia, odbarwienia, zmarszczki, brak jędrności skóry, uszkodzenia posłoneczne, niedotlenienie skóry. Osoby, które chcą skorzystać z tego rodzaju zabiegu powinny skonsultować taką możliwość z dyplomowanym kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem. Jest to o tyle istotne, że nie należy przeprowadzać zabiegów złuszczania zbyt często.

Efekty, jakich należy się spodziewać

Tuż po wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji korundowej efekty będą widoczne niemalże od razu. Skóra będzie gładsza, świeższa i jaśniejsza. Zostanie poprawiona jej elastyczność, dzięki czemu spłycą się drobne zmarszczki. Nastąpi wzrost produkcji kolagenu. Zwężą się rozszerzone pory oraz zmniejszą przebarwienia. Zredukowane zostaną blizny i bliznowce. Mikrodermabrazja korundowa wyraźnie stymuluje wzrost komórek skóry właściwej.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po zabiegu mikrodermabrazji korundowej należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, używając kremów SPF 50 przez parę dni. Należy też zachować szczególną higienę oraz nie zdrapywać łuszczącej się skóry, bowiem może to doprowadzić do poważnych podrażnień.