Pampersy dla dorosłych ? czy istnieje możliwość refundacji?

Pampersy dla dorosłychNTM to krępująca dolegliwość, która wpływa niekorzystnie nie tylko na sferę fizyczną i psychiczną, ale także? finansową! Z inkontynencją moczową można i trzeba walczyć. Można też zabezpieczyć się na czas jej występowania specjalistycznymi produktami, takimi jak np. pampersy dla dorosłych. Wszystko to jednak kosztuje. Czy istnieje możliwość refundacji takich środków? Jeśli tak, jak ją uzyskać?

Pampersy dla dorosłych ? czy refundacja jest możliwa?

Jak najbardziej istnieje możliwość refundacji rozmaitych środków chłonnych, nie tylko takich jak wspomniane pampersy dla dorosłych, ale wiele innych (na przykład podkłady, wkłady anatomiczne, pieluchomajtki, majtki chłonne). Z łatwością można zatem wybrać produkty najbardziej wpisujące się w aktualne potrzeby.

Do tej pory refundacji podlegało tylko 60 sztuk środków chłonnych w skali miesiąca. Obecnie jednak liczba ta została zwiększona aż do 90 sztuk.

Jak uzyskać refundację?

W celu uzyskania refundacji należy udać się do lekarza, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Wówczas wystawi on tzw. zlecenie na środki pomocnicze. Ze zleceniem tym trzeba następnie udać się do miejscowego oddziału NFZ w celu jego potwierdzenia. Można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika. Ponadto istnieje możliwość dokonania potwierdzenia drogą pocztową, jednak procedura w tym przypadku może potrwać dłużej.

Po otrzymaniu zlecenia NFZ wydaje kartę comiesięcznego zaopatrzenia. Wybrane produkty można nabyć w dowolnych aptekach bądź sklepach medycznych, które mają podpisaną umowę z NFZ.

Czy to się opłaca?

Tak, to się opłaca, ponieważ dzięki refundacji każdego miesiąca można zaoszczędzić dużo pieniędzy i przeznaczyć je tym samym na przykład na inne środki i cele związane ze zdrowiem. Warto na ten temat porozmawiać z lekarzem i zapoznać się ze szczegółowymi warunkami refundacji. To wsparcie, którego nie należy odrzucać, bowiem sama procedura uzyskania refundacji nie jest trudna i czasochłonna, a można dzięki temu wiele zyskać.

Jakie środki wybrać w ramach zlecenia?

Jak zostało już nadmienione, istnieje możliwość refundacji rozmaitych środków chłonnych ? od bielizny chłonnej po podkłady. To bardzo ważna i dobra wiadomość, bo przez to nie trzeba od razu i raz na zawsze deklarować się co do rodzaju środków. To bowiem zrozumiałe, że potrzeby mogą ulec zmianie. Każdego miesiąca w ramach zlecenia można zaopatrzyć się w inne produkty, które w danej chwili są akurat najbardziej potrzebne.

Warto ? w miarę możliwości ? sięgać po najlepszej jakości produkty, bo to w perspektywie czasu naprawdę przełoży się na większe oszczędności i większy komfort. Dlaczego?

Otóż z tej prostej przyczyny, że wysokiej jakości specjalistyczne produkty na nietrzymanie moczu są trwalsze ? zapewniają dłuższą ochronę przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem, na dłużej gwarantują suchość i uczucie czystości. Nie trzeba ich zmieniać tak często, jak należało by zmieniać produkty niższej jakości. To przekłada się przede wszystkim na ogromną wygodę pacjenta, ale również na wspomniane oszczędności.

Nietrzymanie moczu, choć stanowi dokuczliwy problem, wcale nie musi odbierać swobody i dobrego samopoczucia. Nie musi wiązać się z koniecznością rezygnacji z jakichkolwiek aktywności. NTM można leczyć. Często naprawdę niewiele trzeba, by zdecydowanie ograniczyć niedogodności. Warto więc zgłosić się do lekarza, postępować zgodnie z  jego wskazówkami i poprosić o zlecenie na środki chłonne. Nietrzymanie moczu nie musi ograniczać!