PIĘKNA BUZIA TO ZA MAŁO

Miss World5 października podczas Gali Innowatory WPROST 2015 poznamy pierwszą Miss World Poland!

Zupełnie nowe zasady ? zupełnie nowe cele. Konkurs Miss World Poland wyłoni jedyną Polkę, która w grudniu będzie reprezentować nasz kraj w wyborach Miss World w Sanya w Chinach. Finał i koronacja nowej królowej piękności odbędą się 5 października br., podczas gali Innowatory WPROST 2015 w warszawskiej Endorfinie. Połączenie gali wręczenia nagród dla najbardziej innowatorskich firm z galą wyboru najpiękniejszej Polki jest przemyślaną strategią organizatorów ? ma podkreślać zmianę akcentów w kryteriach oceny uczestniczek konkursu piękności. Perfekcyjnie wyraża przy tym nowy kierunek wytyczony przez dyrektor Miss World Julię Morley i organizatorkę Miss World Poland Elżbietę Wierzbicką.

Nowe oblicze konkursu, czyli piękno w każdym wymiarze.

Od 2015 roku w konkursie Miss World wprowadzono innowacyjne zmiany niespotykane dotychczas  na międzynarodowych wydarzeniach tej rangi. Decyzją Miss World Organization kandydatki walczące o tytuł Miss Świata nie będą prezentowały się w strojach kąpielowych. Element pokazu bikini został zastąpiony pogłębioną prezentacją osobowości uczestniczki, jej ambicji, planów, aktywności na rzecz rozwoju własnej osobowości i pomocy potrzebującym. To zupełnie nowatorskie działanie w obszarze organizacji konkursów piękności zrównuje ze sobą atuty urody uczestniczek z ich osobowością i motywacją do zmiany otaczającej rzeczywistości.

Będą to rzeczywiście innowacyjne wybory, gdyż jedna z żelaznych zasad, która obowiązuje na konkursach piękności na całym świecie została właśnie zniesiona. Nowa formuła konkursu bez pokazów bikini wynika stąd, iż kandydatka na Miss to nie tylko ładna buzia i idealne wymiary. W konkursie Miss World Poland biorą udział kobiety silne, przebojowe, z pomysłem na siebie i przemyślaną koncepcją działań, których pozytywne skutki sięgną dalej niż tylko przyszłość ich samych. Chcemy pokazać światu, że uroda Polek dorównuje ich inteligencji, wykształceniu i charakterowi. – podsumowuje Elżbieta Wierzbicka, odpowiedzialna za organizację Miss World Poland i wieloletnia organizatorka konkursów piękności.

Innowatorzy Innowatorkom

Zwyciężczyni Miss World Poland otrzyma stypendium ufundowane przez jednego z laureatów Innowatorów 2015. Organizatorzy podkreślają, że start w wyborach jest, owszem, fantastyczną przygodą, ale przede wszystkim ma umożliwić Miss World Poland realizację planów i ambitne zamierzenia, dzięki którym zdobędzie tytuł.

Ekskluzywna gala Miss World, transmitowana do kilkudziesięciu krajów świata, wielka machina promocyjna, międzynarodowe media, kilkutygodniowa kampania, która od lat przyciąga miliony odbiorców ? Miss World to jedno z najlepszych dostępnych narzędzi promocji kraju ? podkreśla Kinga Mirgos, Dyrektor Zarządzająca PMPG Polskie Media S.A. ? Rozumie to i korzysta z tego już wielu: kandydatki zyskują wsparcie lokalnych ministerstw, izb gospodarczych, biur promocji. Chcemy, by również przedstawicielka Polski czuła, że stoi za nią silny, stabilny partner. Protektor, który zadba, by przez cały czas, w którym pełnić będzie swoją ? niełatwą przecież ? funkcję miała poczucie bezpieczeństwa, klarowną sytuację i komfort w postaci zaufanych, operatywnych, odpowiedzialnych współpracowników.

W zamian oczekujemy nie tylko przepięknej twarzy i perfekcyjnej sylwetki. Miss World Poland nie bez kozery na końcu tytułu ma Poland. Ma być ambasadorką naszego kraju ? najlepszym przykładem, że za powszechnie na świecie znaną urodą Polek idą także inteligencja, mądrość, wrażliwość. Nie oglądamy ich już w skąpych kostiumach bikini, ale pytami o wykształcenie, życiowe plany, realizowaną ścieżkę kariery oraz świadomość sytuacji społecznej, gospodarczej i politycznej w Polsce i na świecie. Szukamy pięknych kobiet. W każdym kontekście ? dodaje Elżbieta Wierzbicka.

Polską Miss World Poland poznamy 5. października. Finał międzynarodowego konkursu Miss World odbędzie się 19 grudnia br. w Sanya w Chinach.