Jak modnie urządzić wnętrze?

koszulkowyTrendy wnętrzarskie zmieniają się niemal tak szybko jak pory roku i to, co było modne jeszcze w wakacje, w okolicach Bożego Narodzenia odchodzi do lamusa.

Czy jednak podążanie za modą oznacza ciągłe zmiany w wystroju wnętrz? Zobaczcie jak szybko i tanio odświeżyć wnętrze i sprawić, by było ono zawsze trendy.

Ponadczasowe wnętrze a trendy

Na początek chcemy podkreślić, że urządzając wnętrze warto sprawić, by było ono ponadczasowe. I choć może się to wydawać niemożliwe, bo jak wspomniano wyżej: trendy się zmieniają, to jednak klasyczna i w miarę neutralna baza pomoże nam takie wnętrze urządzić.

Należy zatem dobrze przemyśleć wybór podłogi, której wymiana jest nie tylko kosztowna, ale i bardzo kłopotliwa. Warto również dobrze wybrać kolor ścian, który choć można zmienić, to jednak chyba nikt z nas nie wyobraża sobie dużego remontu co kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Nowy kolor na ścianie, nowa tapeta czy inne większe zmiany w aranżacji wiążą się nie tylko ze sporymi kosztami, ale również z dużym bałaganem i zawieruchą w spokojnym codziennym życiu. Warto zatem zadbać o tę dość neutralną bazę, by na jej kanwie budować wnętrze zgodne z trendami w modzie wnętrzarskiej.

Modne dodatki, to klucz do sukcesu

Najłatwiejszym sposobem na wprowadzanie zmian we wnętrzach jest wykorzystywanie dodatków. Wystarczy wybrać odpowiednie dodatki i zmieniać je wtedy, gdy będziemy mieć ochotę na zmiany. W tej roli najlepiej sprawdzają się poduszki, zasłony, obrazki czy dywaniki. Są to z pozoru mało ważne elementy w aranżacjach, a jednak często to one ?robią robotę? i sprawiają, że wnętrze nabiera takiego, a nie innego stylu. Dzięki posiadaniu w miarę neutralnego tła wystarczy na kanapie położyć bardziej ozdobne poduszki, dodać dywan w marokańską koniczynkę, a w oknie powiesić eleganckie zasłony i już mamy wnętrze w stylu nowojorskim.

Gdy nam się znudzi, to robimy szybką metamorfozę. Zmieniamy ozdobne poszewki na poduszki z nadrukiem, zasłony zmieniamy na lżejsze, a nad sofą wieszamy modne grafiki. Na poduszkach mogą pojawić się mądre myśli, cytaty lub śmieszne hasła w stylu: ?Królowie wstają najpóźniej?. Takie poduszki nie tylko dodadzą wnętrzu urody, ale również sprawią, że będzie ono zindywidualizowane i nie będzie można spotkać drugiego takiego samego.

Dość istotną rolę wśród dodatków odgrywają również lampy. I choć zmiana lampy jest już dość kosztowna, to małą metamorfozę może przejść np. abażur. Raz może to być prosty abażur rodem z wnętrz skandynawskich, a innym razem może to być on bardziej zdobiony, z kryształkami, frędzlami czy ozdobnym wzorem. Koszt takiej zmiany jest niewielki, a dzięki niej nasze wnętrze może być bardziej trendy.

Więcej na: https://koszulkowy.pl/119-poduszki