Proste sposoby na dodanie charakteru naszej kuchni

Ostatnie dekady przyniosły prawdziwą rewolucję w sposobie urządzania kuchni. Z nieukrywaną radością pozbyliśmy się mało funkcjonalnych i nie zawsze najwyższej jakości szafek, zastępując je nowoczesnymi systemami zabudowy. W kuchniach zapanowała biel, aluminium i oświetlenie ledowe. Coraz częściej jednak pojawia się pragnienie ocieplenia tej nieco ascetycznej atmosfery.

Zalety nowoczesności

Kuchnia to zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tu zaczynamy każdy dzień od filiżanki gorącej kawy, spędzamy niemało czasu, przygotowując posiłki, tu wreszcie wyjątkowo lubią przebywać zarówno domownicy, jak i goście. Podstawową wartością jest oczywiście funkcjonalność. Warto o nią zadbać już na etapie projektu, tak, aby zapewnić odpowiednie rozmieszczenie i ilość gniazdek elektrycznych oraz lamp niezbędnych do oświetlenia przestrzeni roboczej. Światło ma też niebagatelny wpływ na wizualne kształtowanie przestrzeni. Liczy się nie tylko jego natężenie, ale też barwa. Zimna podkreśli ascetyczny charakter aranżacji, natomiast barwa, której widmo jest przesunięte w stronę koloru żółtego, pomoże zbudować wrażenie ciepła i przytulności.

Przed nowoczesnością nie warto się bronić także przypadku poszukiwania rozwiązań umożliwiających optymalne przechowywanie akcesoriów kuchennych oraz produktów. Systemy prowadnic szuflad, domykania frontów czy zabudowy szafek narożnych pozwalają na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni i znakomicie podnoszą komfort pracy.

Jednak obok funkcjonalności liczy się też wygląd kuchni. To on wpływa na jej atmosferę, a tę trudno przecenić biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką każdy z domowników spędza w tym pomieszczeniu. Na szczęście nie jesteśmy skazani na wybór pomiędzy ergonomią a stylem. Niezależnie od gustów, każdy jest w stanie urządzić kuchnię zgodnie z własnymi preferencjami.

Atmosfera budowana dodatkami

Miłośnicy stylu wiejskiego, zwolennicy brytyjskiej elegancji, amatorzy retro. Dla każdego piękno oznacza coś innego, wszystkich jednak łączy chęć wyróżnienia się i stworzenia przestrzeni zgodnej z własnymi upodobaniami. Przestrzeni, w której przebywanie będzie przyjemnością i czasem odpoczynku od zmagania się z codziennymi wyzwaniami. Co ważne, taka personalizacja wnętrza nie wymaga angażowania ekip remontowych i nie musi rujnować domowego budżetu. Odpowiedni efekt zapewni właściwy dobór ozdób i dodatków.

Obfitość wyboru doceniamy przeglądając ofertę firmy Wena. Słowo ?wena? nie jest tu przypadkiem. Bogaty wybór porcelany, sztućców, szkła i akcesoriów kuchennych może stanowić natchnienie i zainspirować do zupełnie innego spojrzenia na naszą kuchnię. Katalog produktów zawiera między innymi serwisy i porcelanę stołową w zestawach, jak i pojedyncze filiżanki czy talerze. Znajdziemy tu również dekoracje stołów, które idealnie sprawdzą się podczas uroczystości rodzinnych. Wena udowadnia, że sprzęty kuchenne mogą być nie tylko funkcjonalne, ale też piękne.

fot. wenahome.pl