Róż w pudrze i róż na powiekach

cień do powiekRóż to chyba najbardziej uniwersalny kolor w makijażu. Używamy różowych pomadek i nakładamy róż w pudrze na policzki. Kolor ten jest popularny także jako cień do powiek. Zwykle dzięki niemu uzyskujemy niezwykle dziewczęcy efekt. Niektórzy unikają tego koloru, obawiając się nieco infantylnego efektu. Róż na powiekach może być jednak niezwykle elegancki. Sekret tkwi w odpowiednim dobraniu odcieniu tego koloru. Subtelny efekt osiągniemy dobierając złamane odcienie różu. Jak wykonać ciekawy makijaż przy pomocy różowych cieni do powiek?

Potrzebne będą:

  • baza pod makijaż oczu,
  • matowy cień do powiek w kolorze fioletu,
  • jasno różowy cień do powiek,
  • lawendowy, połyskujący cień do powiek,
  • fioletowy cień do powiek,
  • wydłużający tusz do rzęs.

baza pod makijaż oczu

Krok 1.

Zaczynamy od aplikacji bazy pod makijaż oczu. Baza taka pielęgnuje skórę oczu i przedłuża trwałość makijażu. Jednocześnie nie kłóci się ona z kolorami użytymi w makijażu.

makijaż

Krok 2.

Na łuk brwiowy, oraz załamanie górnej powieki nakładamy cień do powiek w nieco przygaszonym odcieniu fioletu. Uważajmy, aby nie nałożyć zbyt grubej warstwy. Kolor będzie wtedy zbyt ciemny, a makijaż niezbyt naturalny. jasno różowy cień do powiekKrok 3.

Na cała powiekę ruchomą nakładamy jasno różowy cień do powiek. Następnie przy pomocy gąbki do blendowania delikatnie rozcieramy granice kolejnych kolorów.

Elegancki makijaż w różu Krok 4.

Rozjaśniamy wewnętrzny kącik oka przy pomocy lawendowego, delikatnie połyskującego cienia do powiek.

fioletowy cień do powiek

Krok 5.

Pod dolną linią rzęs nakładamy fioletowy cień do powiek. Musimy to zrobić bardzo precyzyjnie. Inaczej kolor będzie przypominał cienie pod oczyma. W precyzyjnym nałożeniu kosmetyku pomoże nam mały pędzelek.cień do powiek

 

Krok 6.

Ostatnim krokiem jest pokrycie rzęs wydłużającym tuszem do rzęs.

Taki delikatny makijaż świetnie sprawdzi się w pracy, bądź na rodzinnym spotkaniu. Uzupełnić go możemy poprzez delikatny kolor pomadki, oraz prostą fryzurę.