Skuteczne wybielanie zębów

Skuteczne wybielanie zębówZdrowe i białe zęby to marzenie niemal każdego człowieka. Z zazdrością patrzymy na gwiazdy kina i telewizji, których biały uśmiech jest aż nienaturalnie nieskazitelny.

Jednak przy obecnym stanie nauki, białe zęby może posiadać każdy. Wystarczy wypróbować chociaż jeden ze znanych powszechnie sposobów.

Najczęściej stosowanym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem wybielania zębów jest stosowanie past wybielających. Pasty te zawierają aktywne mikrogranulki i enzymy, których zadaniem jest rozpuszczanie błonki, czyli spoiwa między płytką nazębną a szkliwem, oraz substancje ścierne, które w sposób mechaniczny powodują usuwanie osadu nazębnego. Past wybielających nie powinno się używać dłużej niż dwa miesiące, bowiem może spowodować to uszkodzenia szkliwa. Dobrym uzupełnieniem tej metody jest stosowanie specjalnej szczoteczki do zębów oraz płynów do płukania ust.

Proszki wybielające

Metodą, która również polega na regularnym szczotkowaniu zębów jest zastosowanie proszku zamiast pasty. Jednym ze znanych produktów tego typu jest Coco White Mint. Jest to proszek, który w swoim składzie zawiera nano-carbon, czyli aktywny węgiel, który łączy się z cząsteczkami płytki nazębnej oraz przebarwieniami i usuwa je z jamy ustnej. Stosowanie proszku Coco White Mint jest bardzo łatwe i przyjemne. Przypomina zwyczajne mycie zębów. Nanosi się go szczoteczką na zęby, szczotkuje je kolistymi ruchami przez dwie minuty, a następnie wypłukuje wodą. Najlepszy efekt można osiągnąć stosując produkt na noc. Wtedy aktywne składniki mają najwięcej czasu na działanie.

Paski, lakiery i żele

Nieco inną grupą metod na wybielanie zębów jest stosowanie pasków, lakierów i żeli wybielających. Paski przykleja się na zęby, a umieszczona na nich substancja wchodzi w reakcję z płytką nazębną, powodując jej usunięcie ze szkliwa. Lakierami maluje się zęby, które chce się wybielić, jednak produkt ten często nie dochodzi do przestrzeni międzyzębowych, przez co efekt nie prezentuje się zbyt dobrze. Pod tym względem lepiej sprawdzają się nakładki. W warunkach domowych lub u protetyka wykonuje się odcisk górnej oraz dolnej szczęki, w którym dwa razy dziennie umieszcza się żel wybielający. Niedokładne dopasowanie nakładek może prowadzić do uzyskania nieregularnego efektu lub znacznego podrażnienia dziąseł.

Wybielanie u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty uważane jest za najbardziej skuteczne i najbezpieczniejsze. Polega na naniesieniu na zęby specjalnego preparatu o silnym działaniu wybielającym oraz naświetleniu wybielanych zębów lampą emitującą światło o określonej długości fali. W efekcie można otrzymać uśmiech bielszy o nawet 5 tonów.